Foto: NASA

V sobotu 30. marca sa Slovensko po desiaty raz zapojí do najväčšej svetovej kampane na ochranu planéty.

Presne o 20:30 na hodinu zhasnú svetlá významných svetových metropol vrátane Slovenska. Symbolickým aktom podporia myšlienku akútnej potreby chrániť prírodné zdroje našej planéty.

Naše prepojenie s planétou je nepopierateľné: dobrá správa pre prírodu by bola dobrou správou pre každého z nás. Príroda nám nielenže poskytuje všetko, čo potrebujeme k životu – od vzduchu, ktorý dýchame, vodu, ktorú pijeme, potraviny, bez ktorých by sme neprežili a ekonomiky, na ktorú sa spoliehame. Príroda zároveň robí náš život lepším a kvalitnejším. Narastajúci tlak na prírodné zdroje však toto všetko ohrozujú.

WWF v poslednej Správe o stave planéty varuje, že ľudia ohrozujú už i vlastnú existenciu a pomôže nám len okamžitá zmena životného štýlu. Našu planétu dlhé roky ženieme na hranicu svojich možností. Prichádzame o lesy, naše moria a rieky sú zamorené plastami a ohrozuje nás klimatická zmena.

Vypnuté (vpravo) a zapnuté (vľavo) osvetlenie na Eiffelovej veži v Paríži počas celosvetovej kampane Hodina Zeme 19. marca 2016. Foto: TASR / AP

Hodina Zeme opäť spojí milióny ľudí na celom svete. Staňte sa jej súčasťou!

Spoločne to vieme zmeniť. Pomôžte nám priniesť zmenu a lepšiu budúcnosť pre ďalšie generácie. Bez zdravej prírody nemáme budúcnosť a istý diel zodpovednosti je na každom jednom z nás. Ak chceme zmenu, musíme spojiť sily. Dajte si svoju osobnú výzvu a spravte svoj malý krok pre planétu.

Vypnite na hodinu svoje sociálne siete

V sobotu 30. marca o 20:29, tesne pred okamihom, kedy zhasínajú svetové metropoly postnite na Facebook či Instagram čisto čierny obrázok s odkazom: Túto hodinu vypínam #MojaHodinaZeme #Connect2Earth. Označte wwf_slovakia v príspevku, zaplavme Internet a dajme tak najavo, že nám všetkým na našej planéte záleží.

Pozrite sa, ako vyzerali bez svetiel svetové metropoly minulé roky:

 

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy