Plasty zabíjajú zvieratá v oceánoch

Foto: Sea Shepherd

To, že sme zamorení plastovým odpadom, je žiaľ desivá realita.

Okrem boja s plastovým odpadom je potrebné na túto problematiku neustále upozorňovať. Iba tak dokážeme ľudí presvedčiť, aby prestali zbytočne používať plasty aj vo chvíľach, keď to nie je nevyhnutné. Veď predpovede, že v roku 2050 bude v moriach a oceánoch viac plastu ako rýb, sú hrôzostrašné. Na problém plastového odpadu vo svetových vodách upozornila najnovšou kampaňou aj organizácia Sea Shepherd.

Reklama bola vytvorená v spolupráci s Tribal Worldwide São Paulo a reklamnou agentúrou DDB Guatemala. Kampaň má silný titulok: “Plast, ktorý raz použijete, mučí oceán navždy“.  Na obrázkoch môžete vidieť korytnačku a tuleňa ako umierajú v agónii s plastovým vreckom na ich hlavách.

Foto: Sea Shepherd
Foto: Sea Shepherd

Aj malá činnosť, ktorú vykonávame automaticky, aby sme nad ňou nejako špeciálne uvažovali, môže spôsobiť obrovské škody na prírode. V tejto kampani sa snažíme túto situáciu zmeniť, aby si ľudia uvedomili, že stačí málo a takéto scény nemusia nastať” hovorí Guiga Giacomo, výkonný kreatívny riaditeľ v Tribal Worldwide São Paulo.

Spoločnosť Sea Shepherd sa zameriava na problémy týkajúce sa morí a oceánov, či už ide o plastový odpad alebo aj o nezmyselný a krutý lov morských živočíchov. Spoločnosť tiež spolupracuje s vedeckými inštitúciami, s cieľom zlepšiť situáciu ohľadom životného prostredia.

Paul Watson, riaditeľ Sea Shepherd uvádza, že jeho spoločnosť je odhodlaná zabrániť situácii, ktorú sme opisovali v úvode článku a že plastový odpad prevýši počet rýb vo svetovom oceáne. “Pretože, ak zomrú oceány, zomrieme aj my“.

Sea Shepherd
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )