aktuálna správa
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj bol účastníkom autonehody v hlavnom meste Kyjev.

Auto ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského sa vo štvrtok skoro ráno po návšteve bojiska zrazilo s iným vozidlom. Ako uviedol Zelenského hovorca Serhij Nikiforov, prezident neutrpel vážne zranenia. Oznámil to v noci na štvrtok Serhij Nykyforov. TASR správu prevzala z agentúry DPA.

Článok pokračuje pod videom ↓

Do vozidla, v ktorom sa ukrajinský prezident viezol, narazilo auto, ktoré sa následne zrazilo aj s ďalšími vozidlami v Zelenského kolóne, spresnil Nykyforov v príspevku na sociálnej sieti Facebook.

Neutrpel vážne zranenia

Vodič druhého vozidla dostal od prezidentovho lekárskeho štábu prvú pomoc a odviezla ho sanitka. Nikiforov povedal, že zdravotníci vyšetrili i Zelenského. Neutrpel podľa neho žiadne vážne zranenia, no nešpecifikoval, aké zranenia mohol Zelenskyj utrpieť. Dodal, že okolnosti nehody sú v štádiu vyšetrovania.

Foto: TASR / AP

Ukrajinský prezident v stredu navštívil mesto Izium na východe krajiny, ktoré od ruských okupačných síl nedávno oslobodili ukrajinské jednotky. Zelenskyj sa stretol s vojakmi, ktorým sa poďakoval za ich úsilie pri opätovnom dobývaní zabratého územia. Pred budovou vypálenej radnice bola vztýčená ukrajinská vlajka.