Foto: Obecní policie obce Chýně

Rodina je už našťastie v bezpečí.

Strach a hrôza konfliktu na Ukrajine sa dá zobraziť viacerými spôsobmi, napríklad aj autom. Ukrajinská rodina, ktorá utiekla z vojnou zmietanej Doneckej oblasti, prišla na aute, ktoré by sme čakali, že uvidíme skôr v nejakom katastrofickom filme. 

Rozstrieľaný vrak

Do českej obce Chýně v Stredočeskom kraji prišla ukrajinská utečenecká rodina na rozstrieľanom vraku približne 25 rokov starého auta Daewoo Lanos, uvádza portál CNN Prima NEWS.

K zaparkovanému rozstrieľanému autu bola privolaná hliadka obecnej polície pred tromi dňami. Majiteľ auta opísal policajtom, že cestoval 14 dní z Doneckej oblasti. Síce by štandardne táto cesta mala dĺžku asi dvetisíc kilometrov, oni prešli štyritisíc, lebo sa snažili vyhýbať miestam, kde sa bojovalo.

Foto: Obecní policie obce Chýně

Sú v poriadku

V poškodenom aute cestoval muž spolu s manželkou a ich dvomi dcérami. Detaily ohľadom toho, ako vzniklo poškodenie auta a ani ďalšie informácie o nich, si rodina nepriala zverejňovať.

Momentálne sú utečenci v starostlivosti českej rodiny, ktorá ich prichýlila. Obecná polícia uviedla, že rodina je v poriadku, majú zabezpečené ubytovanie a stravu, pričom pomoc ponúkli aj samotní muži zákona.

0
Uložiť článok
Komentovať