Zábery z dokumentu Voyeur, foto: Netflix

V moteli sa po jeho zhliadnutí možno už nikdy neubytujete.

V uplynulých dňoch a hodinách Twitter zaplavili reakcie divákov na dokument s názvom Voyeur, z ktorého naskakuje husia koža. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Nejde o žiadnu novinku. Dokumentárny film Voyeur uzrel svetlo sveta už v roku 2017 a známy americký novinár Gay Talese v ňom odhaľuje tajomstvá motela Manor House v meste Aurora štáte Colorado.

Majiteľ hotela pozoroval ubytovaných hostí

Talese v roku 2016 zverejnil článok s názvom The Voyeur’s Motel a ukázal v ňom nekalé praktiky jeho majiteľa Geralda Foosa. Ako uvádza UNILAD, svojim ubytovaným hosťom nedoprial súkromie, práve naopak. Pozoroval ich pri sexuálnych aktivitách, vraj kvôli zvrátenému výskumu, na ktorom pracoval.

Do stropov umiestnil ventilácie, prostredníctvom ktorých dokázal sledovať ľudí. Ako sa napokon ukázalo, príbeh motela bol oveľa zamotanejší a predovšetkým šokujúcejší.

Podľa divákov je šialený

Reakcie divákov ohľadom dokumentu, ktorý sa zaoberá touto kontroverznou udalosťou, sú na Twitteri poriadne rozporuplné.

„Videli ste tento film? Je šialený,“ niektorí nedokázali uveriť tomu, že udalosti v ňom sú reálne. Iný napísal, že ide o jeden z najzaujímavejších dokumentov, aký kedy videl.

Záber z dokumentu Voyeur, foto: Netflix

Vydesil ich

„Dokument Voyeur je veľmi znepokojujúci a ten chlap tak strašidelný a namyslený. Verí, že neurobil nič zlé,“ napísala diváčka. Nechýbala však ani kritika na to, prečo sa tvorcovia rozhodli dať priestor mužovi, ktorý páchal tieto zvrátené činy.

V komentároch sa objavili aj obavy ľudí, že po zhliadnutí tohto dokumentu sa už možno nikdy neubytujú v moteli.

Ak si chcete dokument na Netflixe pozrieť, musíte mať nastavený anglický jazyk.

Najnovšie články