Ilustračná foto: TASR (AP Photo/Petros Karadjias)

Muž zomrel po páde z vyhliadkového kolotoča na hudobnom festivale.

Muž vo veku 31 rokov zomrel po 20 metrovom páde z vyhliadkového kolotoča na festivale elektronickej tanečnej hudby v meste Herzogenaurach v nemeckej spolkovej krajine Bavorsko. V nedeľu o tom informovala tamojšia polícia.

Muža previezli vrtuľníkom do nemocnice, ale neskôr podľahol vážnym zraneniam, ktoré utrpel v sobotu neskoro večer pri páde na zem.
Ako uvádza portál infranken.de muž z Kolumbie bol na atrakcii spolu so svojou priateľkou, ktorá ostala v šoku.

Zatiaľ nie je známe, čo zapríčinilo mužov pád, dodala polícia. Ako nám v nedávnom rozhovore prezradil kolotočiar Stanislav Lánik, nehody bývajú často spôsobené alkoholom u návštevníkov, nerešpektovaním pokynov obsluhy kolotoča, ale aj hlasnou hudbou. Či niektorí z týchto faktorov zohral úlohu aj pri tomto nešťastí, bude predmetom vyšetrovania.

Ilustračné foto: Pexels

Portál infranken.de ďalej dodáva, že existujú aj dve videá z nehody, jedno vyhotovil návštevník festivalu, ďalšie bolo z bezpečnostnej kamery. Tie sa objavili aj na internete, no boli vymazané.

Vyhliadkový kolotoč, známy aj ako ruské kolo, má výšku 33 metrov a bol atrakciou na už desiatom ročníku každoročného festivalu elektronickej tanečnej hudby Open Beatz Festival na predmestí bavorského Herzogenaurachu. Obvykle festival navštívi okolo 20-tisíc ľudí, uviedla tlačová agentúra DPA.

TASR
1
Uložiť článok
Komentovať