Ilustračná foto: Unsplash, Voyo (úprava interez.sk)

Výsledky posledného kvartálu roka 2023 na streamovacích službách.

Popularita streamovacích služieb stúpa každým mesiacom aj medzi slovenskými predplatiteľmi. Ktoré sú najsledovanejšie a medzi Slovákmi najpopulárnejšie? Z výsledkov za posledný kvartál roka 2023 budete prekvapení. Rebríček je totiž iný, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako vyzerá rebríček najsledovanejších veľkých streamovacích služieb medzi slovenskými predplatiteľmi priniesol portál JustWatch. Ten sa zameriava na analýzu kľúčových premenných a viac ako 40 miliónom používateľom z celého sveta ponúka tipy na to, čo sa na streamovacích službách a aj mimo nich oplatí vidieť.

Netflix stále najobľúbenejší

Nedávna analýza posledného kvartálu roka 2023 okrem iného ukázala, ktoré streamovacie služby Slováci preferujú najviac a výsledný rebríček mnohých prekvapí.

Samozrejme, prvé miesto bolo viac-menej isté, no jeho ďalšie miesta zrejme čakal málokto. Preferencie slovenských predplatiteľov totiž akoby vôbec nekopírovali trend spoza veľkej mláky.

V období od 1. októbra do 31. decembra minulého roka totiž streamovacím službám na Slovensku jednoznačne kraľoval Netflix s výsledkom 28 %. Na druhom mieste ale neskončilo Voyo, ktoré sa na Slovensku a v Česku chváli počtom až 650-tisíc predplatiteľov. Predbehla ho prekvapivo služba zo stajne Amazonu – Prime Video s výsledkom 22 %.

Top 3 najsledovanejších služieb uzatvára HBO Max s výsledkom 16 %. Kompletné výsledky si môžete pozrieť v grafe nižšie.

Foto: JustWatch

Niektoré rástli, iné strácali

Čo sa týka podielu na trhu za celý minulý rok, tak je zaujímavé sledovať, ako sa streamovacím platformám na Slovensku darilo. Počas roka prakticky rástlo len Disney+ (viď. graf nižšie), ktorého podiel na trhu sa zvýšil o 3 %. O 1 % podľa dát JustWatch narástol aj Netflix a Voyo. Naopak, nedarilo sa Apple TV+, ktoré si na Slovensku veľkú popularitu nezískalo a prišlo o -1 % podielu na trhu. Svoje podiely si ale udržali Prime Video a aj HBO Max.

Foto: JustWatch
Uložiť článok

Najnovšie články