Foto: TASR - Ján Krošlák

Premiérov stav je naďalej vážny.

Zdravotný stav premiéra Roberta Fica (Smer-SD) je po stredajšom (15. 5.) atentáte naďalej vážny. Pozrite si súhrn udalostí.

Premiér absolvoval v piatok chirurgický zákrok, odstránili mu nekrotické tkanivo po strelnej rane. Jeho stav je stabilizovaný, ale naďalej vážny. Ostáva na oddelení ARO v Rooseveltovej nemocnici v Banskej Bystrici.

Činnosť vlády SR prebieha štandardným spôsobom a ministri konajú v rámci svojich kompetencií. Ďalšie riadne zasadnutie vlády SR je naplánované na stredu 22. mája. Rokovanie bude viesť podpredseda vlády a minister obrany SR Robert Kaliňák.

Prezidentka Zuzana Čaputová a jej zvolený nástupca Peter Pellegrini by sa mali s lídrami politických strán stretnúť v utorok (21. 5.) popoludní. Prezidentka a jej nástupca pozvali do Prezidentského paláca lídrov všetkých parlamentných strán. Chcú tak upokojiť situáciu a odmietnuť násilie.

Pre útočníka navrhol prokurátor väzbu. O návrhu bude v sobotu (18. 5.) rozhodovať Špecializovaný trestný súd.

Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka vyzval v súvislosti s informovaním a komentovaním okolností atentátu na profesionálnu zdržanlivosť. Odmieta snahy o tzv. vyšetrovanie v priamom prenose. Uistil, že orgány činné v trestnom konaní urobia všetko pre náležité objasnenie veci a verejnosť sa všetky podstatné faktografické informácie o trestných konaniach dozvie vždy, len čo to stav konaní dovolí.

Uložiť článok

Najnovšie články