Foto: Carlquinn [CC BY-SA 4.0], via Wikimedia Commons

Tesla Model 3 láka mnohých nadšencov elektromobilov.

Automobilka Tesla sa pomaly udomácňuje aj na európskom kontinente. A to aj na Slovensku, kde môžeme v premávke najčastejšie vidieť Model S či Model X. Dlho očakávaný Model 3 bol avizovaný ako cenovo dostupná Tesla, nabitá množstvom funkcií. No Tesla Model 3 prichádza aj s mnohými neočakávanými problémami, ktoré zákazníka nepotešia.

Cena

Jedným z nich je jej cena. Keď Elon Musk pred takmer dvomi rokmi oznámil ceny Modelu 3, nastalo veľké nadšenie. Veď cenovka 35-tisíc dolárov (niečo vyše 30-tisíc eur) znela skutočne lákavo. No zo sna nás vytrhol príchod Modelu 3 do Európy. Ceny za lacnejšiu verziu boli nastavené od 58-tisíc eur a za drahšiu od 68-tisíc eur. Ako navyše uvádza portál teslamagazin.sk, Tesla Model 3 Standard Range za 35-tisíc eur, ktorá bola zaradená do ponuky len pred niekoľkými týždňami a ktorá mala doraziť do Európy okolo septembra s cenovkou cca 40-tisíc €, je minimálne nateraz minulosťou.

Zlá zadná kamera

Americký majiteľ Tesly Model 3 sa na fóre sťažoval na zadnú cúvaciu kameru, ktorá ponúka rozmazaný obraz. Iní užívatelia túto informáciu síce popreli, no podobné dotazy na zlú kameru sa ozývali aj na iných fórach. Majiteľ ktorý sa sťažoval, vlastní aj Model S a pri ňom je údajne kamera oveľa lepšia.

Hrdza

S hrdzou sa bežne stretávajú majitelia starších áut. Avšak, ak ju zbadáte na aute, ktoré má iba pár mesiacov, asi nie je niečo v úplnom poriadku. Na reddite zverejnil jeden užívateľ príspevok, že našiel hrdzu na dverách.

Hrdza na starom aute. Ilustračná foto: Pexels

Nelogické nastavenie tempomatu

Pri väčšine áut nájdeme nastavenie tempomatu buď na volante alebo na ľahko dostupných miestach, ktoré vodič môže ovládať aj bez toho, aby musel spustiť zrak z vozovky. No ak si chcete nastaviť tempomat na Modeli 3, musíte použiť dotykovú obrazovku. To je rozhodne nepohodlné a najmä, keďže ste nútení spustiť zrak z vozovky, tak v niektorých prípadoch aj nebezpečné.

Nekvalitná farba

Vraví sa, že farba auta je pre muža najmenej dôležitá a pre ženu práve najdôležitejšia súčasť auta. Nech je tomu ako chce, problém s farbou na Modeli 3 trápi aj mužov. Jej kvalita je totiž otázna. Jeden majiteľ sa sťažoval na rýchly vznik škrabancov či škvrny na aute.

Zlé spracovanie

Vozidlá značky KIA sú v súčasnosti považované za dobré a kvalitne vyrobené autá, za ktoré sa ich majitelia hanbiť  rozhodne nemusia. No nebolo to tak vždy. V 90. rokoch bola kvalita spracovania týchto áut na veľmi zlej úrovni. Veľké medzery medzi plechmi, nekvalitné materiály alebo odfláknuté zostavenie. Určite preto zamrzí, ak niekto označí kvalitu Modelu 3 s kvalitou áut KIA ako v 90. rokoch.

To potvrdzuje aj náš článok, v ktorom sa dozviete o tom, že počas upršaného dňa sa vám kufor tohto auta otvárať veľmi neoplatí. Vodu si totiž vylejete do batožinového priestoru.

Uzamykanie auta

Otváranie dverí Modelu 3 je štýlové, avšak iba dovtedy, kým sa vám nepokazí. Keďže nemáte k dispozícii žiadny fyzický kľúč ale iba kartu či odomykanie pomocou aplikácie, všetko stojí a padá na softvéri elektronického kľúča. Niečo také sa stalo Markovi Scheyimu z New Jersey, ktorý sa do svojho, iba niekoľko dní starého Modelu 3, nemohol za žiadnu cenu dostať. K autu musel byť napokon privolaný technik, aby problém odstránil s otváraním dverí odstránil.

Vypnutie auta počas jazdy

V januári 2018 zverejnil majiteľ Modelu 3 video, v ktorom sa auto počas jazdy vypínalo.  Technici Tesly uviedli, že došlo k zlyhaniu regulátora vysokého napätia. Určite by ste ale uprostred rušnej diaľnice nechceli, aby sa vám auto iba tak vyplo.

Aj napriek mnohým chybám opísaním v článku sú autá od Tesly rozhodne zaujímavé a svoje miesto na trhu si určite nájdu. Pravdou tiež je, že niektoré z popísaných chýb sa týkajú iba jednotlivých chybových kusov. Ak teda túžite po Tesle, rozhodne vám ju nechceme vyhovoriť. No treba sa pripraviť na to, že auto nabité množstvom moderných technológií, môže mať aj množstvo chýb, s ktorými zákazník pri kúpe musí jednoducho počítať.

cheatsheet.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy