Foto: Youtube

Na technologickej konferencii Consumer Electronics Show sa odohrala nehoda.

Nie však takého typu, ako by ste si možno mysleli. Konferencia Consumer Electronics Show je každoročnou udalosťou, kde sa predstavujú nové technologické vychytávky, ako vyklápacie smartfóny, exoskelety či kufre, ktoré vás budú prenasledovať naprieč letiskom. V centre zmieňovanej nehody pritom boli dvaja aktéri. Autonómne vozidlo v úlohe páchateľa a ruský robot, ktorý si strihol rolu nevinnej obete.

Išlo o robota model v4 ruskej spoločnosti Promobot. Tá špecializuje na vývoj autonómnych robotov, no jej posledné gesto imidž spoločnosti zrovna nevylepší. Podľa Promobot bol ich robot na ceste, nevedno za akých okolností, keď bol zasiahnutý Teslou Model S, ktorá mala byť aktuálne v móde absolútneho autopilota. Spoločnosť zverejnila Tweet, ktorý adresovala zakladateľovi Tesly, Elonovi Muskovi.

Pozri sa @elonmusk na svoju Teslu, ktorá zrazila nevinného robota vo Vegas. Auto bolo pritom v režime absolútneho autopilota,” sťažuje sa spoločnosť na Twitteri. Keď sa však na video pozriete pozornejšie, je viac než jasné, že celá nehoda bola nafingovaná.

Tesla, ktorá prechádzala vedľa robota, ho nemohla zasiahnuť, pretože ho ani nemala vo svojej trajektórii. Keď sa neskôr zameriate na ľavý dolný roh obrazovky, všimnete si lano, ktorým bol robot stiahnutý na Zem.

Vývojový riaditeľ spoločnosti Promobot, Oleg Kivokurtsev, povedal, že je pobúrený, pretože robot je poškodený a nemôže sa konferencie zúčastniť a zároveň ho nie je možné ani opraviť. Podľa video záznamu sa však zdá, že robot nebol ani prinajmenšom poškodený.

Ďalším detailom je fakt, že Tesla, ktorú spoločnosť usvedčuje, nemohla byť v móde autopilota, pretože ten sa dá zapnúť len v prípade, že na ceste sú pruhy.

Táto situácia pritom nebola prvým prípadom, kedy si spoločnosť Promobot, spravila takéto “pekné” promo. Pred tromi rokmi sa ich robot mal údajne dostať na slobodu a v ruskom Perme spôsobil poriadnu zápchu. A skutočne netreba byť veľkým skeptikom na to, aby ste na takúto propagandu nenaleteli.

iflscience.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )