foto: LadBible

Budete prekvapení. Táto teória má veľkú podporu a reálne dôkazy.

Game of Thrones nás neustále prekvapuje. Nezaostávajú však ani fanúšikovia a od úplného začiatku špekulujú o možných osudoch postáv a vyvrcholeniach dejových línií.

Článok pokračuje pod videom ↓

Teórií okolo tohto seriálu je mnoho. Vystačili by možno aj na samostatné série. Niektoré z nich sa dokonca preukázali ako pravdivé, napríklad vtedy, keď sa ešte len povrávalo o tom, že Jon Snow v skutočnosti nie je bastard, ale potomok Targaryenovcov. Posledná časť nám ukázala, že nešlo len o bláznivé domnienky ale skutočný dej v príbehu. Bude to tak aj teraz?

Drobné detaily, ktoré si v Game of Thrones všimne len málokto sa objavujú najmä po odvysielaní epizód. Tá finálna čosi naznačila. Teória, ktorá tvrdí, že Bran Stark a Nočný kráľ sú tá istá osoba naberá na vážnosti. Aké dôkazy na to máme? Určitým odkazom je hneď záver siedmej série. Pri pochode mŕtvych a bielych chodcov smerom cez zbúranú stenu vytvára ich masa pri pohľade zhora akoby profil vlka. Ten, ako vieme, je symbolom rodu Starkov.

Prevrátený symbol vlka sa na tvar pochodu armády mŕtvych výrazne podobá. Žeby šlo len o náhodu alebo sa nám tvorcovia seriálu snažia niečo naznačiť?

House Stark

Samozrejme, že môže ísť len o nejaký trik produkcie, no fanúšikovia dlho nečakali na utváranie myšlienok o ďalšom pokračovaní. O tom, že Bran je v podstate Nočným kráľom je mnoho špekulácií a vynára sa čoraz viac prehliadnutých detailov. Existuje názor, že ako trojoká vrana sa v určitom momente vrátil späť v čase a v snahe zabrániť Deťom lesa vo vytvorení Bielych chodcov sa stal Kráľom Noci. Teória má svoj pôvod najmä v scéne o stvorení Nočného kráľa. Skalní fanúšikovia ju videli hneď niekoľkokrát a podľa nich túto myšlienku viditeľne naznačuje.

V momente, keď sa Bran pýta Detí lesa či práve oni stvorili Bielych chodcov, odpovedajú mu: „Boli sme vo vojne. Zabíjali nás. Stínali naše sväté stromy. Museli sme sa brániť.“ Pri ďalšej otázke pred kým je odpoveď priam jednoznačná.“ Pred tebou.“ Samozrejme, mohli odkazovať na ľudstvo ako také, no niektorí sú toho názoru, že tým oslovili priamo Brana. Okrem toho sa pridáva aj fakt, že v posledných sériách sa obaja na seba výrazne podobajú črtami tváre a oblečením.

Is Bran Stark the Night King? Your thoughts? #gameofthrones #branstark #nightking #gotseason8

A post shared by PJ (@afterdarc) on

Čo myslíte? Je teória príliš šialená alebo môže ešte v príbehu zamiešať karty? Nech sú názory akékoľvek, na pravdivé odhalenie si počkáme až do novej série.

Pozri aj: 5 prekvapivých prípadov, kedy Game of Thrones a veda spojili svoje sily

ladbible.com
Uložiť článok

Najnovšie články