Foto: TASR/AP

Všimli ste si detail na šatách princeznej Kate?

Za výberom oblečenia Kate Middleton na kráľových oslavách narodenín Trooping the Colour bol skrytý význam, ktorý možno mnohým ľuďom unikol. Odborníčky však na to majú jednoznačný názor.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál Page Six, výber šiat Kate počas Trooping the Colour vyslal jasný odkaz. Princezná vyzerala šik v krásnych šatách od Jenny Packham na kráľových oslavách, kde sa prvýkrát verejne objavila uprostred prebiehajúcej liečby rakoviny. Namiesto toho, aby predviedla nové šaty, však recyklovala staré, ktoré však majú špeciálny význam, vhodný presne na túto príležitosť.

Šaty už raz na sebe mala

Prvý raz mala šaty oblečené počas podujatia pred korunováciou kráľa Karola – v máji 2023. Dizajn však bol prepracovaný, pričom pôvodný jednoduchý čierny pás vymenili za pruhovaný a pridali aj mašľu na golier, aby pôsobili sviežo a veselo. Trooping the Colour sa koná každý rok pri príležitosti narodenín panovníka. Jej voľba prepracovať šaty, ktoré už raz odeté mala, je veľmi dôležitá. Susan Kelley, ktorá vedie populárny blog „What Kate Wore“ prezradila, že je to už tretí raz, čo princezná pri tejto príležitosti vytiahla šaty, ktoré už mala oblečené.

Preukázala rešpekt kráľovi aj podporu udržateľnej módy

Dodala tiež, že svojím vzhľadom chcela poukázať na rešpekt, ktorý má voči svojmu svokrovi. Podľa nej vraj aj jej predchádzajúca voľba oblečenia na túto príležitosť prezrádzala veľa o emocionálnych väzbách. Pekný príklad bol, keď si obliekla biele šaty od Alexandra McQueena, ktoré mala na sebe aj na krste princeznej Charlotte, či jej outfit na platinové jubileum kráľovnej Alžbety, ktoré mala predtým tiež oblečené na akcii s kráľovnou Alžbetou.

Bol jej výber premyslený?

Uložiť článok

Najnovšie články