foto: YouTube

Česká komédia Bajkeri režiséra Martina Koppa má za sebou svoju pražskú premiéru.

Počas uplynulého víkendu si nový film v kinách u našich západných susedov pozrelo presne 48 303 divákov. Na plátna slovenských kín snímka príde už tento týždeň, vo štvrtok 26. októbra.

Film Bajkeri

„Veľmi sa tešíme zo skvelých prvých výsledkov! Dúfal som, že čísla budú také dobré, pretože verím, že Bajkeri sú naozaj pekný film, a že potešia všetkých divákov, ktorí majú radi leto, pohodu a našu krásnu prírodu,“ hodnotí prvý kinovíkend Bajkerov producent filmu Tomáš Vican. „Naozaj dobrých česko-slovenských komédií je dnes málo. Urobiť dobrú komédiu je väčší kumšt, než robiť umenie, pretože ak sa nevydarí artový film, tvorca môže stále povedať, že to ako to „vypálilo“, bol zámer. No pri komédii ide človek s kožou na trh, dobrá komédia jednoducho musí ľudí baviť a Bajkeri podľa reakcií divákov bavia,“ dodáva.

Okrem prvých výsledkov návštevnosti tvorcovia filmu Bajkeri prezradili i ďalšie zaujímavé čísla zo zákulisia nakrúcania snímky. Celkovo sa nakrúcalo 22 dní na 26 lokáciách. Herci stvárnili 9 hlavných úloh a až 182 komparzných, epizódnych a malých rolí. V Bajkeroch „si zahralo“ až 29 bicyklov. Pre potreby filmu bolo vyrobených 75 kostýmov. V cateringu sa počas nakrúcania zjedlo 2970 krajcov chleba, vypilo 1485 litrov vody, 594 litrov kávy a 348 litrov čaju. Každý herec najazdil v rámci natáčania približne 90 kilometrov, čo je paradoxne menej, než vo filme sľubujú, že prejdú. Výnimkou je Pavel Nečas, ktorý medzi niektorými lokáciami rád prechádzal na bicykli, a najazdil tak oveľa viac kilometrov než ostatní.

Snímka Bajkeri je celovečerným režijným debutom Martina Koppa (1983). O scenár sa postaral Petr Kolečko, ktorý je okrem iného čerstvým držiteľom Českého leva za scenár k filmu Masaryk. Producentom Bajkerov je Tomáš Vican, ktorý stojí i za drámou Lidice a veselohrami Bobule.

V hlavných úlohách sa predstaví trojica mladých českých hercov – Adam Mišík, Jan Komínek a Vojtěch Machuta. Na dievčenské sedadlá zasadnú Celeste Buckingham, Julie Šurková, Štěpánka Fingerhutová a Esther Lubadika. V postavách rodičov a ich partnerov uvidíme Hanu Vagnerovú, Pavla Nečasa, Tomáša Matonohu, Vandu Hybnerovú, Michala Suchánka či Václava Postráneckého.

Do slovenských kín Bajkerov uvedie spoločnosť Continental film 26. októbra 2017. Tento týždeň môžu diváci vo vybraných kinách CINEMAX stretnúť Celeste Buckingham a jej filmového partnera Jana Komínka s členmi štábu, ktorí prídu osobne pozdraviť fanúšikov do multikín v OC Trenčíne, Žiline, Poprade, Prešove, Košiciach, Nitre a Trnave.

Pozri aj: Nekrofília, provokácie, pedofília či násilie. 12 najperverznejších filmov, aké boli kedy nakrútené

TS Soul for Show (Adriána Čahojová)
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )