foto: YouTube

Viete čo pritiahne k obrazovkám davy ľudí? Najčastejšie to je erotika či niečo strašidelné vo filmoch. Mnohokrát sa však stáva, že práve filmy pre dospelých sa trochu zvrtnú a sú viac perverzné, ako erotické či strašidelné.

Provokácia je umenie a ten, kto ju dokáže používať, je víťaz. Možno aj takto berú mnohí režiséri či scenáristi filmy, ktoré pripravujú. Každý film je pre nich výzva a vďaka túžbe odlíšiť sa občas prejdú za hranice normálnosti. Mnohokrát sa tak stáva, že filmy nie sú len erotického či hororového charakteru, ale prechádzajú až do toho perverzného. Toto je 12 najperverznejších filmov, aké boli kedy nakrútené.

Funny Games (1997)

Hrôzostrašne veselý a provokatívny triler s názvom „Funny Games“ mal aj druhé pokračovanie v roku 2007, ktoré nebolo o nič lepšie. Dej filmu sa snaží zaujať takým štýlom, pri ktorom začnete spochybňovať význam ostatných trilerov, ktoré ste doteraz videli. Násilie, vraždy a veľmi nepríjemné až desivé scény, ktoré sa v tomto filme nachádzajú, vám určite vytvoria husiu kožu. Režisér filmu Michael Haneke vyhlásil, že film je naschvál zvrátený a provokatívny. Toto vyhlásenie sa snažil potvrdiť ešte jedným filmom, pokračovaním z roku 2007.

Posledné tango v Paríži (1972)

Pri tomto filme sa ani nemusíte čudovať, prečo patrí do tohto zoznamu. Režisér Bernard Bertolucci je známy svojou tvorbou a najmä tým, že vytvára jedny z najkontroverznejších filmov všetkých čias. Hlavnými postavami v tomto filme sú Marlon Brando a krásna Maria Schneider. Film zobrazuje veľmi intenzívny a vášnivý sexuálny vzťah medzi ovdoveným Američanom a príťažlivou ženou z Paríža. V tomto filme nájdete toľko znepokojujúcich a kontroverzných scén, že sa vám bude niekedy na ne až ťažko pozerať.

Dogtooth (2009)

Už len názov filmu znie naozaj absurdne. Strašidelne realistický a provokatívny film s názvom „Dogtooth“ je výtvorom režiséra Yorgosa Lanthimosa. Film doslova nadáva na ľudskú civilizáciu a ukazuje jej skutky veľmi absurdným spôsobom. Príbeh sa točí okolo rodiny, v ktorej sú deti už roky viazané na rodinu a izolované od celého vonkajšieho sveta. Film na začiatku vyzerá veľmi nudne, pretože neskrýva žiadne šokujúce scény, no po chvíľke zistíte, že je vo veľkej miere absurdný až perverzný.

I Stand Alone (1998)

Kto by nepoznal argentínskeho provokatéra a režiséra v jednom, Gaspara Noe? Film, ktorý patrí medzi veľmi známe a radí sa aj medzi veľmi perverzné, má názov „I Stand Alone“. Dej je o tom, ako hlavného hrdinu prepustia z väzenia. Ten sa pokúša kontaktovať svoju dcéru. Napriek niekoľkým rokom vo väzení a sebazapierania sa znova uchýli k neľudským činom. Tmavý, chorobný a násilný, aj tak sa dá charakterizovať tento film.

Nymfomanka (2013)

Jedným z najkontroverznejších filmov, ktoré sa premieľali v mnohých diskusiách, bol aj film „Nymfomanka“. Režisér Lars von Trier v ňom zobrazil to, čo nesmie chýbať ani v jednom jeho filme. Dej je o žene, ktorá je závislá od sexu. Vo filme môžete tak jednoducho nájsť scény, ktoré pripomínajú až morbídnu fascináciu o sexuálnom násilí či neobvyklú vášeň, ktorú by ste možno nečakali. Hlavná postava, ktorú stvárnila Charlotte Gainsbourg, prináša pravdepodobne jedno z najlepších prevedení.

Ma Mere (2004)

Film „Ma Mere“ zobrazuje znepokojujúci vzťah medzi matkou a jej synom, ktorí si stále viac a viac navzájom ubližujú. Nakoniec sa dopúšťajú zvrátených činov, ako napríklad sexu či násilia. „Ma Mere“ je film, ktorému chýba presná predstavivosť a cieľ. Je to film, ktorý síce šokuje divákov, no nemá skutočnú emocionálnu moc či tematickú hĺbku.

Srbský film (2010)

„Srbský film“ ponúka ešte zvrátenejší a cynický pohľad na absurditu moci. Filmové prevedenia násilia tu má úplne inú, odvážnejšiu tvár. Film je o staršej pornohviezde, ktorá súhlasí s účasťou na „umeleckom filme“ len kvôli tomu, aby si urobila prestávku od tvorenia filmov pre dospelých. Až neskôr zistí, že bola zatiahnutá do tvorby filmu na tému pedofílie.

Antikrist (2009)

Film, ktorý je mnohokrát spomínaný najmä kvôli svojej absurdite a perverznosti si vyslúžil miesto aj v tomto zozname. Hororová dráma režiséra Larsa von Triera obsahuje naozaj veľmi veľa nahých scén, ktoré zahŕňajú aj hlavné postavy. Hneď prvá, otváracia scéna celého filmu začína sexom a film sa tak aj končí. Okrem toho má však film aj mnoho emócií, ktoré vás určite chytia za srdce a aj napriek perverznosti a provokácií si ho pozriete veľmi radi.

In the Realm of the Senses (1976)

Majstrovské dielo a zároveň aj jeden z najkontroverznejších filmov. Aj tak sa dá nazvať film „In the Realm of the Senses“. Film zobrazuje krutý sexuálny vzťah medzi slúžkou a zamestnávateľom. Tí sa oddávajú mnohým násilníckym a sexuálnym činom, vrátane zadusenia a následnej smrti jedného z nich. Film je intenzívne znepokojujúci najmä v tom, že prináša úplne iné vykreslenie násilia a sexuality, na aké môžete byť zvyknutí.

Nekromantik (1987)

Na film „Nekromantik“ musíte mať naozaj silný žalúdok, aby ste ho zvládli pozrieť až do konca. Film je o mužovi, ktorý priniesol svojej žene mŕtvolu, aby si mohla uspokojiť svoje sexuálne túžby. Tento film je plný zvrátených a niekedy až nerealistických scén, ktorých jediným zámerom je spúšťať rôzne reakcie zo strany publika.

Kanibali (1980)

Je možné, že film „Kanibali“ sa dá považovať za jeden z najnebezpečnejších filmov. Niet sa ani čomu čudovať, keďže aj po 37 rokoch od jeho nakrútenia je v mnohých krajinách sveta zakázaný. V krajinách, kde je sprístupnený, sú tie najhoršie scény vystrihnuté a nahradené inými. Dej je o profesorovi, ktorý objavuje pozostatky filmovej posádky v Amazone a prináša zábery z kamery do Ameriky. Vo filme nájdete neskutočne veľa krvavých a násilníckych scén.

Saló alebo 120 dní Sodomy (1975)

Film je o štyroch bohatých fašistoch, ktorí uniesli skupinu mladých ľudí a vyskúšali na nich mnohé zvrátené a neľudské činy. Nekonečné množstvo násilia vo filme vyvolalo najmä značný spor divákov a filmových kritikov. Aj napriek dlhým rokom, ktoré prešli od nakrútenia tohto filmu, dodnes fascinuje mnohých, ktorí si ho pozrú.

Pozri aj: Incest, bolesť, masochizmus ale aj smrť. Toto je 20 najnebezpečnejších filmov, ktoré sa vám vryjú do pamäte

thecinemaholic.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )