Foto: SITA/AP

Spoločnosť vyjadruje solidárnosť, podporu a vďaku všetkým, ktorí sú pre pandémiu v pohotovosti.

Slovensko čakajú náročné dni, zrejme týždne. Kým mnoho ľudí bude rešpektovať prísne, no nevyhnutné preventívne a bezpečnostné nariadenia, iní budú s pandémiou nového koronavírusu bojovať v prvej línii. Lekári, zdravotné sestry, záchranári, laboranti, policajti, hasiči, lekárnici, ale aj predavačky a predavači v obchodoch. Tým všetkým by sme mali v týchto dňoch vyjadriť svoju podporu a vďaku.

Po sociálnych sieťach kolovali počas víkendu desiatky rôznych príspevkov najmä z Talianska a Španielska, ktoré pandémia ochorenia Covid-19 už tvrdo zasiahla. Španieli a Taliani hromadne vystupovali na balkón či otvárali okná a tlieskali. Tlieskali lekárom a nemocničnému personálu, ako aj množstvu ďalším ľuďom, ktorí v prvej línii bojujú s pandémiou koronavírusu. Aj v najťažších časoch, aké Európa nezažila už desaťročia, sa tak dokázali spojiť a vyjadriť svoju solidárnosť.

Tlieskať chce aj Slovensko

Netrvalo dlho a podobná výzva vznikla aj na Slovensku. Na sociálnej sieti Facebook tak nájdete napríklad udalosť Minútový Potlesk Pre Slovenských Hrdinov, ktorá občanov vyzýva k hromadnému potlesku z balkónov a okien svojich domovov vždy o 19.hodine každý jeden deň počas trvania aktuálnej situácie. A síce Covid-19 Slovensko ešte plnou silou nezasiahol podobne ako v Taliansku či v Španielsku, podporiť ľudí bojujúcich o zdravie obyvateľstva môžeme aj vopred.

Reprofoto: Facebook

Výzva nie je zďaleka jediná. V rôznych skupinách, na rôznych fórach sa objavujú aj ďalšie príspevky, často s inými dátumami, či inými časmi. Odzrkadľuje to empatiu občanov zavretých doma a rešpektujúcich preventívne opatrenia voči tým, ktorí pre dobro spoločnosti vystavujú vlastné zdravie riziku ochorenia. Ak preto v najbližších dňoch budete počuť za oknami potlesk, neváhajte a pridajte sa. Poprípade s ním sami začnite.

0
Uložiť článok
Komentovať