HBO/Kerry Ingram/Instagram

Osudy hercov, ktorí opustili seriál Game of Thrones. Kam sa podeli, ako naložili so skúsenosťami?

Kto by ho nepoznal? Najpopulárnejší a zároveň najsťahovanejší seriál súčasnosti,  Game of Thrones. Seriál mal premiéru 17. apríla 2011, to znamená, že sa vysiela už celých 6 rokov. Vysielal sa samozrejme bez prestávky a teda 6. séria je za nami a júl je mesiac, kedy s napätím očakávame 7. sériu. Za doterajších šesť sérií zažilo seriálovú smrť mnoho postáv. Či už išlo o obľúbené alebo menej obľúbené postavy, autori sa neboja ukončiť život aj hlavným hrdinom. Vychádzajú pri tom samozrejme z knižných predlôh George R. R. Martina. V tomto článku zistíte, ako sa darí postavám, ktoré seriál opustili. 

King Joffrey / Jack Gleeson / 4. séria, 2. epizóda

HBO

#jackgleeson#jack#joffrey#therealking#love#gameofthrones#GoT#thronecast#best#GoTPrimiereNYC ❤️?

A post shared by Jack Gleeson (@jack_gleeson_fanpage) on

Jack si dal od herectva po seriálovej smrti pauzu. Ani sa nedivíme, veď jeho postava bola naozaj zložitá. K herectvu sa vrátil v roku 2016.

Hodor / Kristian Nairn / 6. séria, 5. epizóda

HBO

Geplaatst door Kristian Nairn op zondag 16 augustus 2015

Hodor hodor, hodor. Teraz vážne, Hodor bol v Game of Thrones ikonická postava, ktorá získala obrovské množstvo fanúšikov. Či to bolo kvôli jeho príbehu alebo hereckým kvalitám Kristiana nevieme, každopádne, Hodor bude v seriáli chýbať. Mimochodom, Kristian je úspešný DJ.

Khal Drogo / Jason Momoa / 1. séria, 10. epizóda

HBO

Nezabudnuteľný Khal Drogo. Nie jedno ženské srdce zaplesalo po udalostiach, ktoré sa mu prihodili. Jasonovi sa ale darí ďalej. Teraz sa venuje svojej postave Aquamana v univerze DC, a tiež účinkuje v seriáli Frontier.

 

Viserys / Harry Lloyd / 1. séria, 6. epizóda

HBO

? #harrylloyd #actor #olivierawards #darkhair #goatie #suit tie #handsome

A post shared by Harry Lloyd Fan Page (@harrylloydfanpage) on

Viserysa si určite pamätáte ako brata Daenerys. Seriál opustil nie najpríjemnejším spôsobom, ale veď sme v Game of Thrones. Na spodnej fotke je na nerozoznanie od jeho seriálovej podoby. Momentálne pôsobí v špiónskom thrilleri, ktorý čaká na uvedenie.

Oberyn / Pedro Pascal / 4. séria, 8. epizóda

HBO

Oberyn si za svoj osud môže v podstate sám, ale to, ako skončil bol jeden z najzaujímavejších koncov v seriáli. Pedro si zahral vo filme Great Wall s Matt Damonom a taktiež účinkuje vo fenomenálnom seriáli Narcos.

Robert Baratheon / Mark Addy / 1. séria, 7. epizóda

HBO

#gameofthrones fan @schofe meeting cast member #MarkAddy just now! #robertbaratheon #king #thismorning

A post shared by This Morning (@thismorning) on

Robert Baratheon si zahral kráľa, ktorý ale dlho nevládol. Mark Addy momentálne účinkuje v projekte Oasis od Amazonu. Jeho pilotná časť je k dispozícii zadarmo.

Ned Stark / Sean Bean / 1. séria, 9. epizóda

HBO

Geplaatst door Sean Bean Online op zaterdag 17 oktober 2015

Sean momentálne účinkuje v seriáli The Frankenstein Chronicles. Okrem toho sa podieľal na hre Final Fantasy XV, konkrétne vytváral dabing jednej z postáv.

Talisa / Oona Chaplin / 3. séria, 9. epizóda

HBO

Červená svadba je nezabudnuteľná epizóda s neuveriteľnými zvratmi. Oona momentálne účinkuje v seriáli Taboo po boku Toma Hardyho. Mimochodom, je to vnučka Charlie Chaplina.

Robb Stark / Richard Madden / 3. séria, 9. epizóda

HBO

Podobne ako Talisa, Robb mal veľmi podobný osud. Richard pokračoval vo svojej kariére účinkovaním v projekte od spoločnosti Disney. Okrem toho, hrá v projekte Oasis s Mark Addym.

Catelyn / Michelle Fairley / 3. séria, 9. epizóda

thisisinsider.com

The last episode of Fortitude with Michelle Fairley tonight at 9 on Sky Atlantic ? S02E09 was.. special ???

A post shared by Michelle Fairley (@michellefairleygot) on

Robbova mama, Catelyn zavŕši trojicu, ktorá našla koniec na červenej svadbe. Michelle je zhodou okolností, opäť seriálová matka kráľa. Hrá v historickej dráme The White Princess.

Ygritte / Rose Leslie / 4. séria, 9. epizóda

HBO

#roseleslie #rose #ygritte #redhead #gameofthrones #thegoodfight

A post shared by Rose Leslie (@roseleslie_got) on

Ygritte zomrela v náručí svojej lásky, ktorá nič nevie. Možno ste o tom nevedeli, no seriálová dvojica sa počas nakrúcania zblížila natoľko, že vytvorila pár aj mimo seriál. Momentálne sú stále spolu a držíme im preto palce.

Tywin Lannister / Charles Dance / 4. séria, 10. epizóda

HBO

Tywin našiel svoj koniec vo veľmi chúlostivej situácii. Na druhú stranu, nie je sa čomu čudovať, že Tyrion sa rozhodol, ako sa rozhodol. Charles sa od konca svojho pôsobenia v seriáli zúčastnil viacerých filmov. Zahral si napríklad vo filme Me Before You, v ktorom zhodou okolností hrá aj Emilia Clarke (Daenerys).

Shireen Baratheon / Kerry Ingram / 5. séria, 9. epizóda

HBO

See you soon Paris ??✈️

A post shared by Kerry Danielle (@kerry_ingram) on

Shireena smrť mohla divákov tvrdo zasiahnuť. Jej otec na nej spáchal krivdu, ktorú ho určite trápila. Kerry momentálne účinkuje v seriáli Free Rein.

Osha / Natalie Tena / 6. séria, 4. epizóda

thisisinsider.com

Osha zomrela rukou čudáka Ramsayho. Tena momentálne účinkuje v seriálovéj dráme s názvom Wisdom of the Crowd. Drvivá väčšina spoznáva v Tene Tonksovú z Harryho Pottera.

Ramsay Bolton / Iwan Rheon / 6. séria, 9. epizóda

HBO

Piano

A post shared by Iwan Rheon (@_iwanrheon) on

Zahrať Ramsayho muselo byť veľmi ťažké. Dobre sa s tým ale popasoval Iwan, ktorého si (zrejme potajomky), viacerí diváci obľúbili. Svoj koniec si našiel tam, kde to zrejme najmenej čakal. Iwan momentálne účinkuje v seriáli Inhumans, ktorý bude mať premiéru v 2018.

Margaery Tyrell / Natalie Dormer / 6. séria, 10. epizóda

HBO

#nataliedormer

A post shared by Natalie Dormer (@natalie.dormer) on

Margaery seriál opustila pomerne príliš skoro. Nič sa nedá robiť, ide sa podľa kníh. Vedeli ste, že Natalie dabovala postavu Dr. Lexi T’Perro v hre Mass Effect: Andromeda?

The High Sparrow / Jonathan Pryce / 6. séria, 10. epizóda

HBO

Jonathan Pryce

Geplaatst door British Actors op dinsdag 31 mei 2016

Najvyšší vrabčiak „zmizol“ podobne ako Margaery v poslednej časti, ktorú sme doposiaľ mohli vidieť. Poďakovať sa za to môžeme Cersei. Jonathan účinkuje v seriáli Taboo po boku Oona Chaplin.

Tieto riadky si pravdepodobne prečítajú len skalní fanúšikovia tohto fenomenálneho seriálu. Tešíte sa už na novú sériu? Ktorá smrť Vás šokovala najviac a ktorú ste si najviac „vychutnali?

Pozri aj: Ako sa zmenili obľúbení herci z Pána Prsteňov za 15 rokov?

interez.sk (LukášR), thisisinsider.com
Uložiť článok

Najnovšie články