Foto: W Statement

Štyria študenti z LEAF Academy - Silvia Filová, Sabina Šimková, Viktória Kosztolányiová, Jakub Kokoška - tento rok v apríli založili vlastnú značku “W Statement”.

Slovensko v poslednom čase chtiac-nechtiac žije korupciou. Toto slovo za tých pár rokov stihlo natoľko zľudovieť, že mnoho z nás túto činnosť vníma ako nemennú súčasť nášho národa. Tak ako k nám patria bryndzové halušky, borovička  a aeromobil, ani korupcia nie je pre nás ničím cudzím.

Aj keď väčšia z nás zrejme tento stav zo dňa na deň nezmení, sú tu ľudia, ktorí sa rozhodli svojou troškou prispieť k rozprúdeniu spoločenskej diskusie. Kto iný, by mal prejavovať iniciatívu meniť veci, ak nie študenti.

Svojou značkou pod ktorou vytvárajú tričká so zaujímavým dizajnom chcú poukázať na problémy v Slovenskej spoločnosti a vzdelávať Slovákov o možných riešeniach. Ich prvá kolekcia tričiek bola zameraná na korupciu. S dizajnom “Krupica/Korupcia tradičná slovenská” poukazujú na ten nepríjemný fakt, že ako Slováci sme si na korupciu v našej krajine zvykli.

foto: W Statement

Vďaka nadviazanej spolupráci s Nadáciou Zastavme Korupciu, každé zakúpené tričko príde k majiteľovi aj so vzdelávacími materiálmi práve od tohto občianského združenia. Zisk z predaja tričiek je následne rozdelí na rozvoj tejto študentskej značky a na podporu Nadácie Zastavme Korupciu.

Po úspešnej crowdfundingovej kampani na startlab.sk sa už z tričiek teší 70 podporovateľov. Pri premýšľaní nad predajom, táto mladá štvorica sa rozhodla kontaktovať najväčší e-shop na Slovensku martinus.sk.

foto: W Statement

V priebehu niekoľkých týždňov boli schopný dohodnúť spoluprácu a od 4. decembra si môžete tričká “Krupica/Korupcia” zakúpiť online.  Za necelých 20€ dostanete balíček s tričkom, manuálmi, a nálepkou.

Tričká “Krupica/Korupcia” sú skvelým Vianočným darčekom ako aj spôsobom ako podporiť dobrú vec. Už túto sobotu svet oslavuje medzinárodný deň boja proti korupcii a práve vy sa do tohto boja môžete zapojiť kúpou trička od štyroch mladých študentov.

Pozri aj: Svetoznámy denník vo svojom článku vychválil Košice: „Sú perlou strednej Európy“

TS, startitup.sk
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )