Foto: Instagram (travelvermont)

Ľuboš Belko / / News
To, že niektoré miesta na svete vám zaplatia za to, že tam pôjdete, bývať nie je nič nové.

Tento trend sa v posledných rokoch poriadne rozmohol. Ku krajinám, ktoré vám budú platiť za život, sa pripája aj americký štát Vermont. Ak hľadáte niečo podobné v Európe, možno by vás zaujala ponuka talianskeho mestečka Candela. To vám zaplatí za to, že sa sem presťahujete. A dôvod? Znovu-osídlenie opustených miest. Pokiaľ sú pre vás stále viac lákavejšie Spojené štáty, tento zoznam vám povie viac o miestach, ktoré vám zaplatia za to, že tam prídete žiť.

To, že sa k nim pripojil Vermont však už novinka je, keďže len pred nedávnom schválil nový zákon, vrámci ktorého bude platiť freelancerom a iným home office pracovníkom 10-tisíc dolárov (8 500 eur) len za to, že tam budú žiť. Rozpočet štátu bude hradiť pozície pre 100 nových obyvateľov v nasledujúcich rokoch a 20 nových obyvateľov každý rok potom. Táto ponuka však platí len pre freelancerov, ktorí prídu do Vermontu 1. januára 2019 a neskôr.

Ešte predtým, než začnete žiadať o zelenú kartu a baliť si kufre, dbajte na to, že ak túžite po veľkomestskom ruchu, vo Vermonte sa ho nedočkáte. V hlavnom meste Montpelier žije 8-tisíc obyvateľov a v najväčšom meste, Burlingon, ich žije len 42-tisíc, čo je porovnateľné so Zvolenom. Celú populácia Vermontu tvorí číslo 625-tisíc obyvateľov. A títo obyvatelia starnú omnoho rýchlejšie, ako väčšina štátov v Amerike, čo by mohlo spôsobiť v blízkej budúcnosti ekonomickú krízu.

Vermont tak hľadá nové inovácie, ako prilákať mladých obyvateľov. Podmienkou je, že ročné výdaje takéhoto pracovníka nesmú presahovať 5-tisíc dolárov ročne. Ak je to tak, dostane ročné 10-tisíc, čo má pokryť jeho náklady, ako počítač, softvér či rôzne kurzy. Vermont navštevuje každoročne množstvo turistov, keďže tento štát je známy pre svoje prírodné krásy a niekoľko najlepších lyžiarskych rezortov v celej Amerike. Vďaka tomu vedie Vermont aj program, ktorý má za úlohu prilákať sem svojich stálych turistov natrvalo.

Tento horský štát sa môže pochváliť aj veľmi nízkou mierou kriminality a najlepším javorovým sirupom. Taktiež sa umiestnil na prvej pozícii zo všetkých amerických štátov v zozname najpriaznivejších lokalít pre pracujúce matky. A čo by mohlo zaujať mnohých mladých ľudí, Vermont prednedávnom legalizoval marihuanu. Pre mladých ľudí pracujúcich z domu či kaviarne, milujúcich ticho a čerstvý vzduchu, je tak Vermont hotovým rajom na Zemi.

Pozri aj: Toto je najkrajšia krajina na svete. Do prestížneho zoznamu 20 krajín sa prebojovala aj obľúbená cestovateľská destinácia Slovákov

thisisinsider.com
0
Komentovať (0)