foto: facebook.com (tworootsbrewing)/Pixabay

Medzi užívaním marihuany a alkoholu sú isté odlišnosti. Najmä, čo sa týka účinkov. Spoločnosť Two Roots Brewing Company prišla so zaujímavým spojením, a tak vznikol nový omamný nápoj.

Kalifornská spoločnosť na svojej webovej stránke uvádza, že ide o „zodpovedne pripravený nápoj, ktorý napodobňuje rýchly účinok alkoholu ako aj jeho rýchly úbytok z tela.“ Tvorcovia zároveň veria, že týmto počinom ľudia stratia predsudky voči účinkom marihuany. 

Spoločnosť už v lete minulý rok prišla s nápadom, že by mohli vytvoriť nápoje s obsahom marihuany. Okrem piva uvažovali aj nad čajom či kávou.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Two Roots Brewing Co. (@tworootsbrewingcompany),

Účinky tohto moku by mali nastúpiť už do desiatich minút a trvať by mali približne hodinu a pol. Spoločnosť vyšla hneď s celou sériou pív, ktorá zahŕňa Lager, Stout, New West IPA, Blonde Ale a Wheat.

Marihuanové pivo je v nealkoholickej verzii, a tak pri jeho požívaní údajne nehrozí na druhý deň „opica“ a dokonca je podľa spoločnosti pre organizmus prospešné, keďže narozdiel od alkoholu neničí mozgové bunky. V pive sa nachádza látka THC  ale aj kanabidol CBD, ktorý má podľa najnovších výskumov farmakologické účinky – napríklad chráni nervové bunky pred nedostatkom kyslíku.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Two Roots Brewing Co. (@tworootsbrewingcompany),

Spoločnosť Two Roots Brewing však nie je jediná, ktorá sa zaoberá výrobou špecifických nápojov, keďže čoraz viac štátov legalizuje marihuanu na rekreačné používanie. Práve to vedie ľudí k vytávraniu kreatívnych nápadov na konzumáciu. Podľa agentúry Bloomberg sa očakáva, že do roku 2022 sa nápoje s obsahom marihuany stanú priemyslom, ktorého cena sa vyšplhá až na 600 miliónov dolárov.

dailymail.co.uk
Príbehy
0
Komentovať (0)