Foto: Press kit Vivat Slovakia

Prejdite sa po Bratislave 90. rokov.

Už to je niekoľko rokov, čo sme prvýkrát počuli o hre Vivat Slovakia, ktorá okamžite po svojom oznámení v roku 2019 zaujala slovenskú verejnosť. Hru si teraz môžete vyskúšať, keďže autori zverejnili krátke grafické demo.

Vivat Slovakia je svojská videohra od slovenského štúdia Team Vivat, ktorú mnohí prirovnávajú k svetoznámej sérii Grand Theft Auto. Samotný príbeh je zasadený do divokých 90. rokov, kedy na Slovensku prekvitala mafia. Hre sme sa podrobne venovali v našom predošlom článku.

Grafické demo

Hráč sa presunie do mafiánskeho prostredia Bratislavy ako člen tajnej služby, z ktorého sa stáva taxikár. Na nebezpečnej adrenalínovej jazde sa stretnete s výpalným, naháňačkami, ale možno sa ocitnete aj v prestrelke, či zažijete popravu rovno za bieleho dňa. To všetko na známych adresách nášho hlavného mesta, navyše prostredníctvom postáv, ktoré vychádzajú z jej minulosti. Každá jedna misia sľubuje reálny základ.

Po rokoch vývoja a verejnej zbierke sa autori rozhodli sprístupniť grafické demo, v ktorom si fanúšikovia môžu vyskúšať hru v pohybe. „Testovali sme na ňom priestorový zvuk, fake interiéry alebo fyziku hlavnej postavy pričom model samotného charakteru, rovnako ako všetky ostatné postavy, sú zmenené. Tie otrasné animácie, hlavne chôdza, sú taktiež vymenené,“ píšu vývojári na svojej stránke.

„Ak ti bude GFX demo sekať, žiadny strach, pri Vivat Slovakii veľmi riešime optimalizáciu,“ dodali. Demo bolo vytvorené ešte v roku 2021 pre účely propagácie a zvládnuť by ho mal aj slabší počítač, keďže grafika nepatrí medzi silné stránky tohto projektu. Stiahnuť si ho môžete priamo na Steame. Vydanie plnej hry je zatiaľ naplánované na jeseň 2023.

Najnovšie články