Foto: facebook.com

V priebehu minulého týždňa sa na slovenskom Facebooku šírila falošná súťaž, ktorej naletelo množstvo Slovákov. Sľubovala tri nové Audi RS7 2018 za zdieľanie, komentáre a lajky.

O tom, že so súťažou nebude niečo v poriadku, mohli napovedať napríklad gramatické chyby. Aj napriek tomu mal príspevok množstvo zdieľaní z pár minút. Súťaž si však všimla oficiálna facebooková stránka Audi Slovensko, ktorá dokonale zaregovala na ponuku „konkurencie“.

“Máme skutočnú súťaž pre fanúšikov Audi Slovensko – a výhra v nej je skutočná tiež. Stačí, ak nám do komentára pod týmto príspevkom pošlete screenshot toho, ako označujete stránku https://www.facebook.com/Audi-SVK-224762424905321/ ako falošnú/scam, a ste v hre o Audi A7 Sportback na víkend. Bojujme spoločne proti hoaxom!,” hovorí Audi na svojom Facebooku.

Foto: facebook.com

Audi tiež verejnosti oznámila, že budú radi, ak ich príspevok budú ďalej zdieľať, aby sa o falošnej stránke a ich aktivitách dozvedelo čo najviac ľudí. Viacero z používateľov pod príspevok pridáva screenshoty kde ukazuje, ako falošnú stránku zablokovali a označili ako scam.

Pozri aj: Zdieľaj tento článok a Interez ti dá 150 eur, len tak. Týmto hoaxom, ktoré sa neustále objavujú na internete, ľudia stále veria

1
Uložiť článok
Komentovať