Foto: Profimedia

Princ Harry priznal, že cítil vinu, keď neplakal pre smrť svojej mamy.

Princezná Diana tragicky zahynula pri autonehode v Paríži v auguste 1997, keď mal princ Harry len 12 rokov. 36-ročná princezná bola tiež známa ako Princezná ľudu, a tak jej smrť zasiahla mnohých ľudí. Nie však tak, ako jej vlastné deti, keďže až teraz princ Harry dokázal opísať, ako veľmi ho zasiahla matkina smrť, a čo si myslí, že bolo jej posledným prianím. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál Mirror, princ Harry úprimne priznal, že neplakal, keď mu oznámili smrť jeho matky, princeznej Diany. Harry si vo svojich memoároch Spare zaspomínal na okamih, keď sa spolu so starším bratom, princom Williamom, dozvedeli o nečakanej smrti svojej matky, a prezradil, že ich otec, kráľ Karol, mal počas pobytu v kráľovskej rezidencii Balmoral problém túto správu oznámiť.

Foto: Profimedia

Nedokázal plakať

Mladší z princov priznal, že neplakal, keď mu otec povedal o Dianinej smrti, a zostal bez emócií, keď Karol neobjal ani jeho, ani Williama. „Čo si pamätám s prekvapujúcou jasnosťou je, že som neplakal. Ani jedna slza. Otec ma neobjal. Nebol dobrý v prejavovaní emócií za normálnych okolností, ako by sa dalo očakávať, že ich prejaví v takejto kríze. Ale jeho ruka predsa len raz padla na moje koleno a povedal: „Bude to v poriadku,“ napísal Harry.

Pri spätnom pohľade na tento moment Harry prezradil, že otcove slová boli „tak veľmi nepravdivé“, a uviedol, že Karol o Dianinej smrti najprv povedal Williamovi, ktorý mal len 15 rokov, a až potom šiel za Harrym. Moment, keď sa to dozvedel, opísal do bolestných detailov, keď priznal, že sa celé hodiny nepohol z postele. Po tom, ako mu Charles oznámil, že Diana zomrela, „som nevstal, nekúpal som sa, nechodil som sa vymočiť,“ spomínal Harry a povedal, že ani nezavolal svojho staršieho brata, aby ho prišiel utešiť.

Na fotografii princ Harry a princ William Foto: Profimedia

V minuloročnom rozhovore pritom vojvoda zo Sussexu prezradil, že spolu s Williamom nedokázali prejaviť emócie, keď sa v dňoch po Dianinej smrti stretli s davmi pred Kensingtonským palácom. Tomovi Bradbymu z ITV povedal, že plakal, keď jeho matku pochovávali, ale potom už nedokázal plakať znova a cítil preto vinu.

Jej posledné želanie

Uložiť článok

Najnovšie články