Zdroj: Facebook.com (@ArchiDesiign)

Na islandskom ostrove Heimaey nájdete skutočný prírodný unikát.

Island, ostrovná krajina ležiaca v severnej časti Atlantického oceánu, je snom nejedného cestovateľa. „Krajina hipsterov“, ako ju v posledných rokoch mnohí označujú, ponúka neuveriteľné prírodné bohatstvo. Zem Vikingov, rýb, geotermálnych prameňov, gejzírov, sopiek, ľadovcov a v neposlednom rade polárnej žiary. Okrem toho nájdete na jednom z Islandských ostrovov zaujímavý skalný unikát, ktorý je, aj keď sa to nezdá, dielom kreatívnej prírody.

Slonia skala. Tak sa nazýva prírodný útvar na islandskom ostrove Heimaey, ktorý sa nachádza v súostroví  Vestmannaeyjar. Zaujímavý unikát, ktorý pripomína slona pijúceho vodu priamo z Atlantického oceánu, je obľúbeným miestom mnohých turistov. Okrem Slonej skaly pritom môžete na Heimaey obdivovať aj oveľa viac. Sopečná aktivita na ostrove vytvorila mnoho jedinečných prírodných úkazov, aké môžete nájsť jedine na Islande.

Elephant Heimaey Island IMG_4872
island of Heimaey, "Elephant Rock", Iceland [ 2138 X 1537 ], photo by [unkown]
Elephant Rock Sunset [Explored]
Elephant Rock 2
Heimaey

Pozri aj: Skalný budzogáň na vrchu Žibrid: Jedna zo siedmych najkrajších prírodných krás Slovenska, ktorá dosahuje majestátnu výšku až 14 metrov

mymodernmet.com, dailymail.co.uk. wikipedia.org, noizz.sk
Príbehy
0
Komentovať (0)