Foto: Unsplash

Vrátil sa domov po desiatich rokoch.

Šimpanz Koko upadol do hlbokej depresie, keď mu len ako dvojročnému mláďaťu zomrela mama. Koko pochádza zo Skopje, kde sa narodil v miestnej zoologickej záhrade. Svoje rodné mesto však kvôli silnej depresii musel opustiť a išiel sa liečiť do Holandska, pretože táto tragédia mala naňho príliš silný vplyv.

Koko sa narodil v roku 1995 a v roku 1997 prišiel o mamu. So svojou depresiou sa trápil až do roku 2009, kedy sa ho opatrovatelia rozhodli poslať do zariadenia spoločnosti na ochranu zvierat. Trvalo celých desať rokov kým sa Šimpanz úplne zotavil, no teraz sa vrátil domov a žije spokojným životom. Ako uvádza portál SME, do Skopje sa Koko vrátil v spoločnosti ďalších troch šimpanzov, ku ktorým si v Holandsku vytvoril silné puto. Odlúčenie s nimi by mu zrejme opäť stav zhoršilo.

Aktuality TASR

Po návrate domov sa Koko zvítal aj so svojim starým opatrovateľom. Ten bol ohromený, že si ho zviera stále pamätá. Šimpanz sa opatrovateľa najprv dotkol, potom si nechal poškrabať chrbát a nakoniec priateľsky našpúlil ústa.

SME.sk, citynews1130.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )