Foto: Pixabay

Dvojici samíc tučniakov v londýnskom Sea Life Centre sa vyliahlo prvé mláďa.

Pár samičiek tučniaka, Marama a Rocky, sú spolu už po dobu piatich rokov a opatrovatelia morského sveta v Londýne im zverili vajíčko po tom, ako sa dvojica preukázala, že budú zodpovednými rodičkami. Ako uvádza portál Unilad, zamestnanci dali dvojici vajíčko od inej matky, ktorej chceli uľahčiť výchovu dvoch mláďat. Mláďa, ktoré zatiaľ nedostalo meno, je ďalšou úspešnou adopciou, ktorú sa podarilo učiniť medzi párom zvierat rovnakého pohlavia.

Starosť o novorodenca je náročná pre každého. Či už ide o prebdené noci alebo neustále kŕmenie,“ povedal manažér v Sea Life, Graham McGrath pre Mail Online. „Napriek tomu je táto dvojica tučniakov veľmi pokojná.“ Marama a Rocky sú síce rodičkami po prvýkrát, no naprieč rokmi stihli personálu už niekoľkokrát dokázať, že sú na túto úlohu ako stvorené.

Dokonalý balans

Pár samičiek má medzi sebou veľmi silné puto. Trávia spolu veľa času a dokonca spoločne stavajú najlepšie hniezda z celej kolónie. Marama, ktorá je staršia z dvojice, má tendenciu viac mláďa chrániť, zatiaľ čo Rocky mu dáva voľnosť a priestor učiť sa z vlastných chýb. Ako ďalej píše Unilad, Sea Life nie je jediným miestom, ktoré oslavuje homosexualitu vo zvieracej ríši.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa SEA LIFE London Aquarium (@sea_life_london),

Londýnska Zoo má pred svojou lokalitou tučniakov baner, na ktorom sa píše: „Niektorí tučniaci sú homosexuáli, preneste sa cez to.“ Reagujte tým na LGBTQ+ kampaň Get over it.

unilad.co.uk
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )