Foto: unsplash

Situácia týkajúca sa pandémie sa neustále mení.

Čo sa však nemení už zopár rokov, je ponuka domov za jedno euro v Taliansku. V sicílskom mestečku Castiglione di Sicilia vás rodinný dom bude stáť menej ako káva na čerstvo otvorených letných terasách.

Sicílske mestečko ponúka domy už od 1 eura

Ako píše portál CNN, neďaleko sopky Etna, v sicílskom mestečku Castiglione di Sicilia čaká viac ako 900 domov na nových majiteľov. Väčšina ponúkaných domov sa nachádza v staršej časti mesta a sú v zlom stave, noví majitelia si ich však môžu opraviť podľa vlastných predstáv. Novšie obydlia v lepšom stave ponúka mesto na sumách začínajúcich na 4 000 až 5 000 eurách.

Starosta Antonino Camarda sa rozhodol, že mestečku vdýchne nový život. Kým okolo roku 1900 tu žilo 14 000 obyvateľov, dnes tu natrvalo žije ledva 3 000 ľudí. Oblasť je však plná historických pokladov a je najvyšší čas zachrániť ich. Domy v mestečku boli riadne ohodnotené a cena im bola priradená na základe podrobnej analýzy. Jej súčasťou je hodnotenie toho, v akom stave sa dom nachádza, ale aj toho, na akom pozemku.

Ak bude mať o ten istý dom záujem viac možných kupujúcich, mesto zorganizuje aukciu. Projekt bol odštartovaný v marci tohto roka a je jeden z najrozsiahlejších svojho druhu. Z 900 ponúkaných domov je 400 vo veľmi dobrom stave a vyžadujú len minimum rekonštrukčných prác. Starosta mesta chce záujemcov čo najviac vyjsť v ústrety. Je preto potrebné, aby budúci kupujúci mesto kontaktoval a popísal, o aký dom má záujem a ako si predstavuje jeho rekonštrukciu. Na základe toho dostane ponuku šitú na mieru.

Ozvalo sa už množstvo záujemcov z celého sveta

Camarda dodáva, že špeciálne vyčlenený tím sa postará aj o kontakt s pôvodnými majiteľmi nehnuteľností. Vďaka tomu a vďaka pestrej ponuke má mestečko množstvo záujemcov a možných investorov z celého sveta. Má to však háčik. Ak sa niekto rozhodne v mestečku nehnuteľnosť kúpiť, musí ju zrenovovať najneskôr do troch rokov.

Výhodou Sicílie je, že dane sú to nižšie, ako v iných častiach Talianska. Okrem toho, talianska vláda ponúka nemalý daňový bonus každému, kto sa tu pustí do renovácie opustených domov. Nespornou výhodou tejto oblasti je úrodná pôda a krásne vinice, vďaka čomu je Castiglione di Sicilia známe aj ako mesto vín. Okrem toho, že sa môžete pozrieť na Etnu, je okolie plné možností pre viac či menej náročných milovníkov turistiky. V blízkosti sa nachádza aj krásna slnečná pláž a vďaka miestnym špecialitám si na svoje prídu aj milovníci dobrého jedla.

Najnovšie články