Foto: MovieStillsDB

Západozem je na pokraji krvavej občianskej vojny, v ktorej Zelená a Čierna rada bojujú o kráľa Aegona a kráľovnú Rhaenyru.

Osemdielna druhá séria pôvodného dramatického seriálu Rod Draka sa začína v pondelok 17. júna na HBO a bude k dispozícii na streamovanie na platforme Max.

Článok pokračuje pod videom ↓

Francesca Orsi, viceprezidentka Programu HBO a dramatických seriálov a filmov, včera oznámila na podujatí Series Mania vo francúzskom Lille v rámci celosvetového oznámenia spoločnosti Warner Bros. Discovery, že Max bude v Európe uvedený 21. mája. Zároveň tu predstavila prvé upútavky z druhej série seriálu.

Západozem je na pokraji krvavej občianskej vojny, v ktorej Zelená a Čierna rada bojujú o kráľa Aegona a kráľovnú Rhaenyru. Každá strana verí, že tá jej je právoplatným nástupcom na Železný trón, a tak trailery Zelenej a Čiernej rady odrážajú tieto dva pohľady v oddelených, ale vzájomne sa doplňujúcich poloviciach toho istého príbehu. Pre celosvetové publikum „Všetci si musia vybrať“ svoju stranu rodu Targaryenovcov, keďže kráľovstvo sa v druhej sérii rozpadá.

Na základe knihy Georgea R. R. Martina „Oheň a krv“, ktorá sa odohráva 200 rokov pred udalosťami seriálu Hra o tróny, rozpráva príbeh rodu Targaryenovcov.

V obsadení druhej série sa predstavia Matt Smith, Olivia Cooke, Emma D’Arcy, Eve Best, Steve Toussaint, Fabien Frankel, Ewan Mitchell, Tom Glynn-Carney, Sonoya Mizuno a Rhys Ifans. V druhej sérii sa objavia aj Harry Collett, Bethany Antonia, Phoebe Campbell, Phia Saban, Jefferson Hall a Matthew Needham.

Nové herecké obsadenie druhej série tvoria Abubakar Salim ako Alyn z Hullu, Gayle Rankin ako Alys Rivers, Freddie Fox ako ser Gwayne Hightower, Simon Russell Beale ako ser Simon Strong, Clinton Liberty ako Addam z Hullu, Jamie Kenna ako ser Alfred Broome, Kieran Bew ako Hugh, Tom Bennett ako Ulf, Tom Taylor ako lord Cregan Stark a Vincent Regan ako ser Rickard Thorne.

George R. R. Martin a Ryan Condal sú spolutvorcami a producentmi, ďalšími producentmi sú Sara Hess, Alan Taylor, Melissa Bernstein, Kevin de la Noy, Loni Peristere, Vince Gerardis. Na základe knihy Oheň a krv od Georgea R. R. Martina.

Aj tento článok ste si mohli prečítať do konca vďaka našim predplatiteľom.
Staňte sa súčasťou PREMIUM klubu a získate benefity v hodnote 28 €.

Uložiť článok

Najnovšie články