Ilustračná foto: Pexels/Warner Bros. Discovery

Nová služba k nám príde 21. mája.

Hoci bola streamovacia služba HBO Max u nás spustená len v roku 2022, už minulý rok sme vás informovali, že čoskoro skončí a nahradí ju úplne nová služba. Teraz už vieme, že sa tak stane 21. mája 2024, píše spoločnosť Warner Bros. Discovery v tlačovej správe.

Článok pokračuje pod videom ↓

Nová služba ponesie názov Max, prinesie zlúčenie HBO Max a Discovery+ a na Slovensko príde v prvej vlne jej európskeho spustenia spolu s ďalšími krajinami strednej a východnej Európy, severskými krajinami, Španielskom, Portugalskom a Andorrou. V takom Francúzsku, Poľsku, Holandsku či v Belgicku si ešte budú musieť ľudia počkať.

Dostupnosť v 25 krajinách

Max tak bude dostupný celkovo v 25 krajinách a okrem iného ako jediná služba ponúkne každý moment olympijských hier v Paríži prostredníctvom športového balíčka Eurosport. Ďalej tu používatelia nájdu obsah z platformy HBO Max a rôzne reality šou, či dokumentárne filmy z produkcie Discovery.

„Vznikne tak jedinečná služba, ktorá ponúkne každému členovi rodiny úžasný divácky zážitok, či už ocení premiérové seriály, nové a kultové filmy, športové prenosy alebo lineárne kanály (v niektorých krajinách) – to všetko po prvýkrát na jednom mieste,“ hovorí sa v tlačovej správe. V USA a v Latinskej Amerike bol Max spustený ešte v máji 2023.

Služba ďalej láka fanúšikov na premiéru druhej sezóny populárneho seriálu Rod draka, ktorá sa u nás uskutoční 17. júna 2024. Max bude ponúkať niekoľko rôznych taríf, ponuka sa bude líšiť podľa krajín. Tarifa zvaná Basic s reklamami ponúkne nižšiu cenu, no ako už napovedá názov, bude obsahovať reklamy. Ponúkne obsah iba Full HD obsah a súbežné sledovanie bude možné na dvoch zariadeniach. Na Slovensku však spočiatku nebude dostupná.

Foto: Warner Bros. Discovery

Tarifa Standard bude o niečo drahšia alternatíva a používatelia ju budú sledovať taktiež na dvoch zariadeniach vo Full HD. V rámci tejto tarify bude možné stiahnuť 30 filmov alebo častí seriálov a sledovať ich offline.

Tarifa Premium poskytne používateľom najlepší zážitok zo sledovania. Tí budú môcť sledovať obsah naraz na štyroch zariadeniach, a to až do rozlíšenia 4K, s kvalitným Dolby Atmos zvukom. Ak budú mať diváci záujem aj o športové prenosy, budú si môcť dokúpiť športový balíček. Ceny však zatiaľ neboli zverejnené.

„Existujúci predplatitelia HBO Max budú môcť okamžite začať objavovať nové relácie na Maxe, kam sa prenesú ich existujúce profily a história sledovania. Budú môcť pokračovať v sledovaní tam, kde skončili,“ dodáva spoločnosť.

Niektoré zariadenia a verzie operačných systémov umožňujú automatickú aktualizáciu aplikácie HBO Max na Max. V ostatných prípadoch budú používatelia pri spustení aplikácie HBO Max vyzvaní na stiahnutie novej aplikácie Max.

Uložiť článok

Najnovšie články