Foto: HBO

S petíciami sa poslednou dobou roztrhlo vrece a ľudia podpisujú jednu za druhou. V tej najnovšej sa už viac ako 15-tisíc ľudí vyjadrilo proti tomu, aby sa scenáristi Game of Thrones podieľali na výrobe filmu Star Wars.

Posledná a dlho očakávaná séria Game of Thrones vyvolala v mnohých zmiešané pocity. Len málo fanúšikov bolo spokojných s tým, ako celý seriál po rokoch skončil a kvôli mnohým chybám, ktoré sa v seriáli vyskytli, sa zdalo, že práve posledné časti neboli tak kvalitné a dobré, ako tie predchádzajúce. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Ešte pred koncom samotného seriálu sa objavila jedna petícia, v ktorej ľudia žiadali, aby sa seriál nakrútil znova. Samozrejme, bolo to len želanie fanúšikov, ktorí neboli spokojní. Tí si teraz budú musieť počkať na posledné dve knihy, ktoré by mohli mať trochu iný záver ako samotný seriál.

foto: Pxhere.com

Najnovšie po internete koluje ďalšia petícia, v ktorej sú fanúšikovia proti tomu, aby sa scenáristi David Benioff a D. B. Weiss, podieľali na vytváraní ďalšieho filmu Star Wars. Za celkom krátky čas sa na rôznych stránkach vyzbieralo spolu už viac 15-tisíc podpisov.

Game of Thrones kritizuje veľké množstvo fanúšikov kvôli viacerým dôvodom. Jeden z nich je napríklad ten, že celý seriál skončil v šiestich častiach, do ktorých sa nezmestilo úplne všetko. Fanúšikom v jednotlivých epizódach chýbalo veľké množstvo detailov, na ktoré boli zvyknutí v predchádzajúcich sériách.

Jedna z petícií, ktorá sa nachádza na stránke Change.org, má v popise: „Výber scenáristov, Davida Benioffa a D. B. Weissa, do Star Wars pokračovania by bola nielen chyba, ale takisto kontroverzné rozhodnutie, ktoré by sa nevyplatilo.“ 

Ako uvádza portál Ladbible.com, v inej petícií zas znelo: „Ak dovolíme Weissovi a Benioffovi, aby vytvorili tento film, budeme zas sklamaní.“

foto: Pixabay.com

Casey Bloys, prezident programátorského oddelenia HBO, sa pre Variety vyjadril: „Je to vždy smutné, keď nejaký seriál končí, no je to súčasť televízneho cyklu. Život pokračuje ďalej. My sme na Game of Thrones hrdí. Myslím, že sa do určitej miery očakávalo, že takýto seriál, ktorý má milióny fanúšikov, nebude mať koniec, ktorý uspokojí úplne všetkých. Fanúšikovia sa rozdelili na dve skupiny. Tí, ktorým sa koniec páčil a naopak tým, ktorým nie. To je niečo, čo sme aj očakávali. Myslím, že scenáristi David Benioff a D. B. Weiss odviedli skvelú prácu.“

Fanúšikovia filmov Star Wars si teda budú musieť počkať, ako celá vec dopadne a či sa nakoniec medzi scenáristami objavia aj mená Davida Benioffa a D. B. Weissa.

ladbible.com
Uložiť článok

Najnovšie články