foto: moviestillsDB.com, Walt Disney Studios

Doposiaľ najväčší seriál ukončil svoje vysielanie.

Game of Thrones po rokoch skutočne dospelo ku koncu. Nech to znie akokoľvek nepravdepodobne, je to fakt, s ktorým sa musíme zmieriť. Seriál sa však takmer na dekádu stal súčasťou životov hercov, štábu, tvorcov a v neposlednom rade, divákov. Teraz je však čas dať geniálnemu dielu inšpirovanému knihami Geroga R. R. Martina, bye-bye.

Článok pokračuje pod videom ↓

Neznamená to však, že sa svet zrúti. Mnoho hercov, ktorých sme si vďaka tomuto projektu mohli napriek rokmi zamilovať, má teraz nakopnuté celkom slušné kariéry. Kde ich teda môžeme vidieť, ďalej?

Daenerys (Emilia Clarke)

Clarke, ktorá je rozhodne spoločne s Haringtonom, najväčšou hviezdou seriálu, nebude musieť čakať dlho, kým na našich obrazovkách opäť zažiari. Jej nadchádzajúce projekty už však nie sú výhradne televíznou záležitosťou. Môžeme ju totiž vidieť vo filme Above Suspicion, ktorý je krimi thrillerom s FBI tematikou. Po jej boku tu tiež môžeme vidieť Thoru Birch, takže sa určite máme na čo tešiť. Okrem toho sa však Emilia objaví aj vo vianočnej, romantickej komédii s názvom Last Christmas, ktorá pochopiteľne čerpá inšpiráciu z populárnej piesne od Wham!. Film Paula Fiega uvidíme na konci tohto roka.

Jon (Kit Harington)

Po skončení seriálu nemá Harington naplánovaných tak veľa projektov, ako by ste možno čakali. Na druhej strane, možno ešte len čaká na najlepšiu ponuku. V každom prípade, zatiaľ vieme len to, že sa objaví ako dabingový herec v ďalšom pokračovaní série Ako si vycvičiť draka s podtitulom The Hidden World. Ak ste však na herca skutočne zvedaví, môžete ho vidieť aj v minisérii s názvom Gunpowder, ktorá v troch epizódach odhaľuje Londýn 17. storočia. Harington tu stvárňuje Roberta Catesbyho, ktorý je oddaným katolíkom a organizuje spiknutie proti parlamentu a kráľovi, keďže vtedajšie protestantské Anglicko katolíkov neúnavne prenasledovalo.

Tyrion (Peter Dinklage)

Dinklage sa od 90. rokov, kedy v New Yorku fungoval so svojou punkovou kapelou, poriadne posunul. A aj v súčasnosti má niekoľko projektov, na ktoré sa môžeme tešiť. Popravde, v porovnaní s Haringtom, bude jeho portfólio omnoho bohatšie. V prvej rade budeme môcť vidieť Dinklaga v dabingových úlohách v pokračovaní Angry Birds a The Croods, teda projektoch naplánovaných na tento a budúci rok. Okrem toho sa však Peter Dinklage objaví aj v hlavnej úlohe kriminálnej drámy The Thicket a tiež v stredovekom filme s príhodným názvom The Dwarf (Trpaslík).

Arya (Maisie Williams)

Arya alebo presnejšie Maisie Williams, má tiež v pláne celkom slušné množstvo projektov, ktoré by sa určite nemali vyhnúť vašej pozornosti. Maisie si zahrá vo voľnom pokračovaní X-Menov: The New Mutants, kde stvárni postavu menom Wolfsbane, mladú mutantku, ktorej schopnosti sa ponášajú na vlkolaka. Okrem toho sa Maisie bude venovať ešte jednému komiksu, keďže ju uvidíme v novom spracovaní The Owners. Komiksový thriller, ktorého dej je zasadený do 90. rokov, by mal započať svoje nakrúcanie už tento mesiac.

Sansa (Sophie Turner)

Sophie Turner nemá veľmi ďaleko od zamerania Maisie Williams. Seriálové sestry sú dobré kamarátky aj v súkromí a zjavne majú aj podobný vkus na svoje nadchádzajúce projekty. Sophie sa opäť objaví v úlohe Jean Grey, ktorú stvárni v nových X-menoch: Dark Phoenix. Tí dorazia do našich kín už začiatkom júna. Okrem toho sa Sophie ukáže aj v dráme Broken Soldier o vojnovom veteránovi a tínedžerke, s ktorou sa spriatelí.

Cersei (Lena Headey)

Lena Headey, ktorá v seriáli stvárňuje Cersei, bude excelovať dráme s názvom The Flood. Nebude tu však jedinou herečkou s pozadím Game of Thrones. Okrem toho si tu totiž zahrá aj Iain Glen, ktorý v seriáli hral Sera Joraha. Neskôr uvidíme Headey aj v projektoch Gunpowder Milkshake a Crooks, ktoré sú nachystané na budúci rok.

Jamie (Nikolaj Coster-Waldau)

Dánsky herec, ktorý sa veľmi šikovne preslávil na medzinárodnej úrovni, má pred sebou hneď niekoľko dôležitých projektov. V prvej rade ho uvidíme v novom filme Briana De Palmu s názvom Domino. Vo filme si Coster-Waldau zahrá kodanského policajta. Mimo iného ho však uvidíme aj v mysterióznej detektívke menom Suicide Tourist, ktorá sa do kín dostane ešte tento rok.

Uložiť článok

Najnovšie články