Foto: MovieStillsDB

Seriál Chernobyl si získal priaznivcov po celom svete.

No nájdu sa aj takí ľudia, ktorým príliš nevonia. A to najmä v Rusku. Tí ho dokonca označujú za propagandu a boj proti Sovietskemu zväzu. Preto sa údajne pripravuje nový seriál o Černobyle, tentoraz z ruskej dielne. Informuje o tom portál bgr.com

Ruský seriál bude na rozdiel od Chernobylu od HBO, postavený na konšpiračnej teórii. Fiktívny príbeh sa bude opierať o to, že tajný agent CIA vykoná na černobyľskej elektrárni sabotáž a tá spôsobí katastrofu.

Ruské médiá sa jednoducho so seriálom od HBO nevedia stotožniť. Podľa nich celý dokument je vytvorený iba preto, aby hádzal špinu na Rusko a ich jadrovú energetiku.

Foto: MovieStillsDB

Na seriáli ruskej televízie NTV sa už intenzívne pracuje, no kedy bude dokončený, sa momentálne odhadnúť nedá. Režisér seriálu Alexej Muradov, povedal: “Jedna z teórii tvrdí, že v deň výbuchu elektrárne sa v nej nachádzal agent CIA a mnohí historici túto verziu nepopierajú.

Možno celý seriál vyznieva vtipne, no ukazuje aj smutnú realitu toho, že sa akoby nič, v priebehu 33 rokov, nezmenilo. Tak ako to bolo aj v roku 1986, keď sa Sovietsky zväz snažil katastrofu tajiť a následne zľahčovať, tak to vyzerá, že tento trend pokračuje aj v roku 2019 a to práve týmto seriálom.

Foto: MovieStillsDB

Ak by kvôli katastrofe nezomierali ľudia v dôsledku radiácie, nerodili sa postihnuté deti či by nebola kontaminovaná príroda, mohli by sme nad týmto seriálom iba mávnuť rukou. No v súvislosti s udalosťami, ktoré sa vtedy naozaj udiali, je zámer natočiť takýto seriál, skutočne na zamyslenie.

bgr.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )