Foto ilustračné: SITA

Táto elektráreň sa nachádza približne 350 kilometrov južne od hlavného mesta Kyjev.

Ruská strela preletela v nebezpečnej blízkosti Južnoukrajinskej jadrovej elektrárne v Mykolajivskej oblasti na juhu Ukrajiny.

Článok pokračuje pod videom ↓

Oznámila to v nedeľu ukrajinská štátna jadrová spoločnosť Energoatom.

TASR o tom informuje na základe správy agentúry DPA.

Táto elektráreň sa nachádza približne 350 kilometrov južne od hlavného mesta Kyjev. Ruskí agresori „ešte stále nechápu, že zásah pracujúcej elektrárne čo i len najmenším kúskom rakety môže spôsobiť jadrovú katastrofu a únik radiácie,“ uviedla na sociálnej sieti Telegram spoločnosť Energoatom, ktorá prevádzkuje túto – i ďalšie elektrárne na Ukrajine.

Foto: pexels

Rusko obvinila z „jadrového terorizmu“.

Na Kyjev ráno smerovalo 5 rakiet, jednu zostrelila protivzdušná obrana

Na Kyjev v nedeľu ráno smerovalo päť ruských striel s plochou dráhou letu. Uviedol to generálny štáb ukrajinskej armády, podľa ktorého strely X-22 vypálili z Kaspického mora.

Jednu raketu zničila ukrajinská protivzdušná obrana a ostatné zasiahli „infraštruktúru na severe ukrajinského hlavného mesta,“ uviedla armáda. Poradca ukrajinského ministra vnútra Vadym Denysenko predtým povedal rakety zasiahli jeden vojenský a jeden civilný objekt. Informuje o tom portál cnn.com.

Niektoré zo striel dopadli na závod na opravu železničných vozňov, pričom bol zranený jeden železničiar, uviedol generálny riaditeľ ukrajinskej štátnej železničnej spoločnosti Ukrzaliznycja Oleksandr Kamyšin. Poprel pritom ruské správy, že v závode bola vojenská technika, a pozval žurnalistov, aby závod navštívili a situáciu si overili.

„Oficiálne vyhlasujem, že na území závodu nie je vojenské vybavenie. Závod opravuje nákladné vozne, vrátane tých, ktoré sa používajú na export obilia,“ konštatoval Kamyšin. „Skutočným cieľom je ekonomika Ukrajiny a civilné obyvateľstvo,“ uviedol. „Chcú blokovať našu možnosť exportovať ukrajinské produkty na Západ,“ dodal.