foto: NCZI

Najviac prípadov pochádza z Prešovského kraja.

V stredu (8. 7.) na Slovensku pribudlo 53 prípadov nákazy novým koronavírusom. Celkovo krajina doteraz eviduje 1 851 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Odkiaľ pochádzajú nové prípady?

Nové prípady podľa krajov

V Bratislavskom kraji pribudlo 11 prípadov, v Košickom kraji 12, v Nitrianskom 2, v Prešovskom 14, v Trenčianskom 1, v Trnavskom 3 a v Žilinskom 10 nových prípadov. V Banskobystrickom kraji nepribudol ani jeden nový prípad na ochorenie COVID-19.

Nové prípady podľa okresov

Najviac, až 12 nových prípadov, je z okresu Prešov. Po 9 prípadov je z okresov Bratislava a Čadca, 5 je z okresu Košice a 3 sú z okresu Trebišov. V okresoch Košice-okolie, Piešťany a Sabinov zaevidovali po 2 nové prípady. Okresy Dunajská Streda, Gelnica, Malacky, Martin, Nové Mesto nad Váhom, Nové Zámky, Senec, Spišská Nová Ves a Šaľa registrujú po jednom prípade na ochorenie COVID-19.

Z nových prípadov je 22 žien a 31 mužov.

Počet hospitalizovaných ľudí je 10, z toho majú potvrdený nový koronavírus siedmi z nich. Traja ľudia sú na jednotkách intenzívnej starostlivosti a jeden je napojený na pľúcnu ventiláciu.

Sedemdňový kĺzavý medián stúpol na číslo 20.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )