Foto: TASR - Jaroslav Novák, Facebook (Romana Tabak)

Atentát na Fica odsúdila prezidentka Zuzana Čaputová, jeho kolegovia zo strany Smer-SD, koaliční predstavitelia a aj opozícia. 

Po rokovaní vlády v Handlovej postrelili premiéra Roberta Fica. Informácie o tom, aký je jeho stav, sa v médiách líšia. Podľa úradu vlády je však v ohrození života. Atentát na Fica odsúdila prezidentka Zuzana Čaputová, jeho kolegovia zo strany Smer-SD, koaliční predstavitelia a aj opozícia. 

Na tlačovej konferencii, ktorú zvolalo Progresívne Slovensko, Michal Šimečka premiérovi odkázal, že mu praje skoré uzdravenie. Okrem toho dodal, že odteraz opozícia nebude robiť politiku ani protesty.

Prerušila tlačovku

Šimečka na grémiu navrhol, aby koaliční a opoziční poslanci a poslankyne vydali spoločné vyhlásenie. Koalícia to odmietla.

Jeho tlačovku narušila bývalá poslankyňa Romana Tabák. „Už ste spokojný, pán Šimečka? Ste spokojný, čo vykrikujete na protestoch? Čo hovorili ľudia, že čakajú, aby sa stalo niečo ako pán Kuciak s jeho snúbenicou?“ smerovala slová na predsedu PS.

Niekto ju poprosil, aby bola taká dobrá a nerušila tlačové vyhlásenie, Tabák však povedala, že dobrá nebude. Kameru však zložila k zemi a vyhlásila, že ide preč. „Dnešným dňom sa mení politická situácia na Slovensku. To si zapamätajte!“ vykríkla.

Video z NR SR zverejnila na svojom facebooku. K príspevku napísala: „Útok na každú Slovensku a Slováka.“ Romana Tabák kandiduje v eurovoľbách za stranu SNS.

Uložiť článok

Najnovšie články