Ilustračná foto: Youtube (Cruelty Free International)

Tieto zábery rozhodne nie sú pre citlivé povahy.

Je ťažko uveriteľné, že ešte v roku 2019 a to dokonca v Nemecku, ktorú mnohí považujú za vyspelú krajinu, sa deje niečo takéto. V rámci experimentov so zvieratami sa tam s nimi nakladá ako s niečím, čo nemá právo na dôstojný život, alebo v tomto prípade ani na dôstojnú smrť. 

Tieto zábery musia porušovať všetky nariadenia EÚ o humánnom zaobchádzaní zvierat. Na videu môžete vidieť trpiace opice, psy a mačky, ako sú podrobované krutým experimentom. Podávajú im toxické látky a chemikálie s cieľom zistiť, ako deštruktívne na nich budú pôsobiť. Ako informuje portál The Guardian, tajne vyhotovené zábery z laboratória farmakológie a toxikológie neďaleko Hamburgu, zverejnili organizácie Cruelty Free International a Soko Tierschutz.

Na nich môžete vidieť, ako sú napríklad makaky chytané kovovými kliešťami za krk, keďže ako inak, experimentom sa nechcú dobrovoľne oddať. Navyše sú držané v malých klietkach, dokonca bolo pozorované, ako sa točia v kruhu, čo naznačuje psychické problémy zvierat.

Netrpia iba opice.

Pokusy tu vedci vykonávajú tiež na mačkách či psoch, najčastejšie bígloch. Na záberoch je možné vidieť bígla v klietke, ktorý je potečený trusom a krvou.

Zábery vyvolali vlnu odporu a aktivisti volajú po okamžitom zatvorení tohto hororového laboratória. Od roku 2015 bolo v zariadení uskutočnených 9 inšpekcií, z ktorých bolo 7 neohlásených. Inšpektori zistili, že 44 opíc bolo chovaných v príliš malých klietkach a mali viditeľné poškodenia. Podľa novín Süddeutsche Zeitung bola zariadeniu udelená pokuta 300 eur, pretože získala psy bez povolenia.

Upozorňujeme, že zábery nie sú vhodné pre citlivé povahy.

Najnovšie články