Foto: MovieStillsDB

Matrix s poradovým číslom 4 bude pre fanúšikov potešením.

Najskôr bol svet plný informácií o tom, že slávnu cyber-punkovú trilógiu Matrix čaká absolútny reštart. Tentoraz ale štúdio Warner Bros. stojace za slávnym sci-fi eposom všetkých fanúšikov prekvapilo. Na režisérsku stoličku zasadne Lana Wachowski a svoje úlohy si zopakujú aj ikonickí herci.

Lana Wachowski, ktorá aj spolu so svojou sestrou Lilly kedysi svetu Matrix dala, sa tak vracia, aby opäť nazrela do sveta budúcnosti ľudstva, ktorý ovládajú počítače a stroje. A nebude na to vôbec sama s hordou nových ľudí. Svoje úlohy Trinity a Nea si totiž zopakujú staré-známe tváre – Carrie-Anne Moss a Keanu Reeves. Informuje o tom filmový portál Coming Soon.

„Nemôžeme byť viac nadšení z toho, že znovu vstúpime do Matrixu s Lanou,“ povedal riaditeľ štúdia Warner Bros. Toby Emmerich.

„Lana je skutočnou vizionárkou – jedinečnou a originálnou filmárkou – a sme nadšení, že práve ona napíše, zrežíruje a bude produkovať novú kapitolu zo sveta Matrixu,“ dodal.

Spolupráca s autormi sci-fi literatúry

Produkcia filmu odštartuje začiatkom roku 2020 a podľa informácií portálu Coming Soon bude Lana Wachowski na scenári spolupracovať s uznávanými autormi sci-fi literatáry Aleksanderom Hemonom (The Lazarus Project) a Davidom Mitchellom (autor knižnej predlohy Atlasu mrakov).

„Mnoho z nápadov, ktoré som ja a Lilly pred 20 rokmi objavovala o (virtuálnej) realite sú teraz ešte viac relevantné. Som šťastná, že sú tieto postavy opäť v mojom živote a tiež som vďačná za príležitosť pracovať s mojimi úžasnými priateľmi,“ prezradila Lana.

O čom štvrtý diel Matrixu bude, zatiaľ nie je známe a vzhľadom na ukončený príbeh v treťom diely s podtitulom Revolutions sa len veľmi ťažko odhaduje aj skalným fanúšikom.

Foto: MovieStillsDB

Najskôr reštart, teraz priame pokračovanie?

V priebehu uplynulých mesiacov sa čoraz častejšie hovorilo o úplnom reštarte celej Matrix série, kde by hlavnou postavou bol mladý Morpheus. Toho si v prvých troch dieloch zahral herec Lawrence Fishburne. Návrat Keanu Reevesa aj Carrie-Anne Moss všetkých prekvapil. O tom, či štúdio Warner Bros. už reštart príbehu neplánuje vôbec zatiaľ reč nepadla.

Pôvodný Matrix sa momentálne pripravuje na veľkolepé oslavy 20. výročia svojej premiéry. Pri tejto príležitosti sa do amerických kín dostane opäť. Premietať sa bude vo vybraných sálach od 30. augusta. Na Slovensku s ním ale radšej počítate.

Coming Soon
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )