Foto: Archív TASR

Je tu utorok a s ním náš tradičný filmový prehľad.

Za posledný týždeň sa toho opäť vo svete filmu odohralo dosť na to, aby sme o všetkých udalostiach stratili prehľad. Našťastie, je tu náš pravidelný filmový prehľad, v ktorom si prejdeme všetky najdôležitejšie novinky, premiéry a trailer, ktoré nám svet televízie a filmu dal. Medzičasom už aj na Slovensko konečne dorazila nová tarantinovka a ak ešte stále váhate, na našom webe si môžete prečítať recenziu.

Disney Plus príde do Austrálie a na Nový Zéland

Streamovacia služba od Disneyho, ktorá sa už teraz teší na to, ako rozdrví konkurenciu, má premiérovať už v novembri. V tomto čase sa jej dočkajú aj diváci na Novom Zélande a v Austrálii. A čo nám teda rozprávkové štúdio ponúkne? Nuž, v prvej rade stiahne všetky svoje tituly od konkurencie a bude ich streamovať exkluzívne u seba. Okrem toho tu budeme môcť vidieť všetky marvelovky, Star Wars filmy a seriály a všetkých 30 sezón Simpsonovcov. Okrem toho Disney pripravuje aj nové projekty, ako rebooty Sám doma a Noc v múzeu či originálne filmy a seriály zo sveta Marvel Cinematic Universe.

Tracy Morgan sa pridáva do tímu Coming to America

Geniálny komediant Tracy Morgan nemusí byť slovenskému divákovi úplne známy. Jeho popularita totiž aktuálne už roky prekvitá vďaka Saturday Night Live, šou lepšie známej ako SNL, ktorá pozostáva zo stálych a hosťujúcich komikov. Tí predvádzajú spoločne s celebritami krátke skeče. Tracy sa objaví v novom remaku Coming to America po boku Eddieho Murphyho v úlohe obľúbeného Akeema.

Stahelski dolaďuje Birds of Prey

Chad Stahelski, bývalý kaskadér a dnes veľmi šikovný režisér, je dlhoročným priateľom Keanu Reevesa. Ten mu za roky spolupráce prisľúbil, že si zahrá v jeho režisérskom debute, a tak vznikol John Wick. Stahelskimu sa tak otvorili veľké dvere do Hollywoodu a teraz pretáča niekoľko scén v takmer dokončenom filme Birds of Prey. Film je samostatným príbehom Harley Quinn, ktorú stvárňuje pôvabná Margot Robbie. Stahelski dostal za úlohu vylepšiť niekoľko akčných scén a Robbie sa čoskoro odoberie nakrúcať pokračovanie Suicide Squad.

Underwater má prvý trailer

Kristen Stewart si zahrá v horore. Film nesie názov Underwater a jeho námetom sú vražedné morské panny. Nech znie tento nápad akokoľvek novátorsky, pravda je taká, že sirény si v tomto diele konečne zahrajú svoju pôvodnú mytologickú podobu. Obľúbená disneyovka o Ariel mierne prikrášlila túto legendu. Prvý trailer vyzerá naozaj pôsobivo a zdá sa, že sa máme naozaj na čo tešiť.

Kevin Smith oživí He-Mana

He-Man, ktorý je lepšie známy ako najmužnejší muž v celom vesmíre príde opäť na naše obrazovky. Tentokrát ho v novom kabáte uvedie Netflix. Hračka od Matella, ktorá bola kedysi obrovským hitom, si zaslúžila toľko pozornosti, že okolo nej vznikol celý seriálový svet. Nové dielo ponesie názov Masters of the Universe: Revelation a režírovať ho bude filmový Silent Bob, Kevin Smith.

Disney zvažuje pokračovanie live-action Aladdina

Je to síce odvážne tvrdenie, no možno ani samotní tvorcovia nedúfali v to, akým úspechom sa stal hraný Aladdin. Film, ktorý režíroval mimoriadne nadaný britský filmár Guy Ritchie, zarobil viac ako miliardu dolárov. Síce len málo čo sa vyrovná hereckému výkona Robina Williamsa v pôvodnom animáku z roku 1992, no Will Smith bol dosť blízko. Producenti si myslia, že z tohto sveta sa stále dá rozpovedať dosť príbehov a keďže fanúšikovia sa boli na film pozrieť aj niekoľkokrát po sebe, pokračovanie by bolo viac-menej stávkou na istotu.

Druhá séria The Boys bude ešte drsnejšia

Okolo nového hitu od Amazonu, The Boys, sme toho veľa nepopísali, no to je veľká škoda. Ide totiž o veľmi významné dielo, z ktorého s razom stala vlajková loď streamovacej služby. The Boys je adaptáciou rovnomenného komiksu, ktorý sa na tému superhrdinov pozerá o čosi reálnejšie ako idealistické diela o doslovných hrdinoch. Ak by sme mali citovať dedka Petera Parkera: „S veľkou mocou prichádza veľká zodpovednosť“. A presne toto heslo porušujú hlavní hrdinovia The Boys. Brutálne krvavé spracovanie známeho žánru je veľmi osviežujúce a dočkáme sa aj druhej série.

Magická posadnutosť bude na HBO Max

Scenáristi Jessicy Jones sa lepšie pozrú na Magickú posadnutosť so Sandrou Bullock. Dostali totiž za úlohu vytvoriť seriálovú adaptáciu tohto klasického filmu z 90. rokov. Seriál uvidíme na streamovacej službe HBO Max, ktorú na trh uvedie Warner Media. Fantazíjne dielo, ktoré je adaptáciou rovnomennej knižnej predlohy.

Nový dokument o Marilny Monroe

Slávna Marilyn je nepochybne pýchou americkej popkultúry a jej životný príbeh, a v neposlednom rade aj záhadná smrť, dodnes fascinujú milióny divákov po celom svete. O jej živote už vzniklo niekoľko celovečerných filmov, životopisných kníh aj dokumentárnych projektov. Ten najnovší však prinesie niečo, čo sme doposiaľ nevideli. Práve sladká Marilyn Monroe a jej príbeh je totiž námetom 4. série dokumentárnej minisérie televíznej stanice FOX s názvom Scandalous. V ňom priestor dostane aj muž menom Devik Weiner, syn slávneho fotografa Leigha Weinera, ktorý údajne dostal povolenie nafotiť slávnu Marilyn tesne po smrti a jeho archív obsahuje šokujúce fotozábery nebohej hviezdy (nielen) filmového plátna. Uvidíme ich aj v samotnom dokumente? To sa zrejme dozvieme až neskôr. 4. séria Scandalous sa začala vysielať v nedeľu 18. augusta a pred nami sú ešte tri epizódy.

 

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )