Foto: mybillie.com

Všimli ste si, že reklamy na holiace produkty pre ženy nezobrazujú žiadne chĺpky? S tým sa táto značka rozhodla niečo urobiť.

Značka, ktorá vyrába holiace strojčeky pre ženy, prišla skutočne s originálnou kampaňou. Dosť bolo dokonale oholených žien, ktoré si holia neexistujúce chĺpky. Značka v kampani stavila na skutočne zarastené nohy či podpazušia a ľudia tento krok oceňujú. 

Podobnú kampaň, ktorá zobrazuje realitu takú, aká je, ste u nás mohli čítať pred niekoľkými dňami. V nej sa zobrazovala menštruácia s krvou bez umelej náhrady modrou tekutinou. A s podobným potláčaním stereotypu, prišla aj ďalšia spoločnosť.

V rámci projekt Body Hair od spoločnosti Billie, v reklame zobrazili ženy s prirodzeným ochlpením, teda tak, ako ho majú v skutočnosti na tele všetky ženy. Reklama tiež nenabáda ženy, že sa nemusia holiť. Ak sa pre to ale rozhodnú, potom sú produkty tejto spoločnosti ideálne pre ne.

Reklama okamžite vzbudila veľké ohlasy, najmä pozitívneho charakteru a iba za niekoľko dní si ju pozrelo takmer 400-tisíc ľudí. Súčasťou kampane bolo tiež zobrazenie fotografii žien s ochlpením, ktoré spoločnosť zverejnila na svojej webovej stránke. Spoločnosť týmto krokom sleduje, aby sa ženy samé rozhodli, či sa chcú alebo nechcú holiť. Je to totiž ich slobodná voľba.

Pozri aj: Najprv si mysleli, že vidia na ľadovci tuleňa. Keď prišli bližšie, čakalo ich prekvapenie a rozhodli sa pre záchrannú misiu

indy100.com
Uložiť článok

Najnovšie články