Ilustračná fotografia, SITA

Jeden prípad včera potvrdili aj na Ukrajine, niekoľkých nakazených hlási Česko a Rakúsko.

Epidémia koronavírusu naďalej trápi Európu, prípady nákazy sa vyskytli už vo väčšine krajín starého kontinentu. Len pred niekoľkými dňami ohlásilo prvé pozitívne testy na ochorenie Covid-19 Česko, jeden prípad sa zatiaľ vyskytol aj na Ukrajine. Najnovšie ochorenie potvrdili aj u našich severných susedov. 

Poľsku bol v stredu potvrdený prvý prípad nákazy novým koronavírusom SARS-CoV-2, ktorý spôsobuje ochorenie COVID-19. S odvolaním sa na poľského ministra zdravotníctva Lukasza Szumowského o tom informoval spravodajský portál Newsweek Polska. Z našich susedov sa tak vírus neobjavil už len v Maďarsku. Prípady v uplynulých dňoch hlásilo Rakúsko, Česko aj Ukrajina. Na Slovensku ešte koronavírus potvrdený nebol.

Szumowski na narýchlo zvolanej tlačovej konferencii uviedol, že „dnes sme dostali pozitívne výsledky (testov) pacienta, ktoré potvrdili výskyt koronavírusu“. Ide o muža z Lubuského vojvodstva ležiaceho na západe Poľska. Pacient je hospitalizovaný v nemocnici v meste Zielona Góra. Minister dodal, že muž sa nedávno vrátil z Nemecka a po tom, ako sa uňho prejavili príznaky ochorenia, telefonicky kontaktoval lekára. Infikovaný muž podľa Szumowského nebol v kontakte s veľkým počtom ľudí. Všetky osoby, ktoré s ním boli v kontakte, sú momentálne v domácej karanténe.

Aktuálny počet nakazených celosvetovo prekročil už 93-tisíc ľudí, počet obetí sa blíži k 3 200. Po Číne, kde sa nakazilo viac ako 80-tisíc ľudí, sú ďalšími regionálnymi epicentrami nákazy Južná Kórea, Irán a Taliansko, kde je nakazených už viac ako 2 500 ľudí. Celosvetovo je za vyliečených evidovaných viac ako 50-tisíc pacientov.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )