Foto: MovieStillsDB

Mnohí majú z chystaného štvrtého Matrixu zmiešané pocity. Podľa prvých divákov sa však je na čo tešiť.

Jeho nakrúcanie skončilo už pred pár mesiacmi a mnohí fanúšikovia sa už hotového diela nevedia dočkať. Zdá sa, že všetky väčšie práce na dlho očakávanom štvrtom Matrixe sú hotové a jeho režisérka Lana Wachowski už čaká len na uvedenie filmu v kinách. Zopár šťastlivcov z radov filmových kritikov však už nový Matrix videlo. A so svojimi dojmami sa podelili na sociálnych sieťach.

Aj keď z deja nemohli nič konkrétnejšie prezradiť, aj to málo skalných fanúšikov trilógie Matrix poteší. Premiéry snímky, ktorej oficiálny názov má znieť Matrix Resurrections, sa dočkáme až v decembri tohto roka. Tvorcovia aj naďalej nechávajú všetky detaily o deji pred zrakmi fanúšikov ukryté. Nikto tak netuší, o čom štvrtý diel slávnej sci-fi série bude, ani aké veľké úlohy zohrajú postavy z pôvodných filmov – herci Keanu Reeves (Neo) a Carrie-Anne Moss (Trinity).

Foto: MovieStillsDB

Matrix 4 videli prví diváci

Matrix 4 však už prvých divákov nadchol a tí sa s dojmami podelili na sociálnych sieťach. Podľa všetkého nás čaká žánrový mix a nebude to už len o nadupaných akčných scénach, píše web Unilad, ktorý reakcie zozbieral.

Používateľ sociálnej siete Twitter menom David Manning bol jedným z tých, ktorí už štvrtý Matrix mali možnosť vidieť a tvrdí, že sa mu skutočne páčil. Najmä preto, že nešlo o prvoplánové pokračovanie, ale o niečo viac.

Foto: MovieStillsDB

„Matrix Resurrections nám premietli dnes popoludní a je to: čudné, meta, strhujúce, prekvapivo vtipné a ambiciózne,“ napísal vo svojom príspevku. Zároveň dodal, že divácke reakcie budú po zhliadnutí zrejme zmiešané, ale ľudia, ktorým sa páčili prvé tri filmy, si štvorku zamilujú.

Tvorcovia odviedli kus dobrej roboty

Mnohí fanúšikovia neveria, že sa Lane Wachowski podarí nadviazať na úspech prvých troch filmov, keďže svoje najlepšie tvorcovské časy už má za sebou. Ako ale Manning dodal v ďalšom príspevku, tak sa skutočne je na čo tešiť, lebo Lana odviedla kus dobrej roboty.

Záber zo záverečnej bitky v snímke Matrix Revolutions. Foto: MovieStillsDB

„Toto má jednoznačne kvalitu Atlasu mrakov, nie snímky Jupiter na vzostupe,“ doplnil. Odkazoval tak na predchádzajúce snímky režisérky, pričom prvý menovaný je medzi fanúšikmi obľúbenejší, než ten druhý.

Herci boli nadšení

O snímke Matrix Resurrections sa v náznakoch vyjadrili aj herci, ktorí v nej účinkujú. Hlavný hrdina Keanu Reeves dávnejšie prezradil, že Lana Wachowski napísala nádherný scenár a úžasný príbeh, ktorý ním pohol vo viacerých ohľadoch. To malo byť jediným dôvodom, pre ktorý sa do úlohy Nea vôbec vrátil.

Foto: MovieStillsDB

Podobné názory zdieľalo aj samotné štúdio WarnerBros., pod hlavičkou ktorého všetky Matrix filmy vznikli. Čo si na nás tvorcovia ale napokon prichystali, sa dozvieme až 22. decembra 2021, kedy sa Matrix Resurrections dostane do kín. Ak to pandémia dovolí.

0
Uložiť článok
Komentovať