FOTO TASR - Dano Veselský

Ak môžete, svoje autá radšej schovajte.

Najmä v posledných rokoch sa v Európe stalo fenoménom, že k nám čoraz častejšie prúdi prach zo Sahary a spôsobuje vrásky na čele najmä vodičom, ktorým zašpiní ich vozidlá. Podobná udalosť nás čaká aj v najbližších dňoch, informuje iMeteo.

Na naše územie bude v priebehu nasledujúcich dní prúdiť prach zo Sahary, ktorý v kombinácii so zrážkami určite nepoteší vodičov. Už v týchto hodinách môžeme zaznamenať jeho zvýšenú koncentráciu nad južnou Európou, k nám by mal preniknúť vo štvrtok.

Bude teplo a dusno

Najvyššiu koncentráciu prachu očakávame na západe krajiny. Spolu s pieskom k nám však ale príde aj zvlnený studený front, ktorý bude spojený s tlakovou nížou so stredom nad Britskými ostrovmi. Treba preto rátať s dažďom a ojedinelými búrkami.

Práve dážď stiahne prach na zem, v dôsledku čoho spôsobí znečistenie. Taktiež môžeme očakávať horúce a dusné počasie, za ktorým je veľmi jednoduché vysvetlenie. Prach v ovzduší sa totiž chová ako tenká vrstva skla, čím podporuje „skleníkový“ efekt“. Meteorológia tak očakávajú teploty na úrovni od +24 °C až do +29 °C.

Najnovšie články