Foto: pixabay

Niektoré zákony sú neúmerne kruté.

Keď Alvin Kennard, 22-ročný mladík z Alabamy ukradol v roku 1983 z pekárne 50 dolárov a 75 centov nečakal, ako veľmi mu tento zločin zmení život. Súd bol neuveriteľne prísny. Alvina odsúdil na doživotie bez podmienečného prepustenia. Teraz sa ale všetko zmenilo a muž putuje na slobodu. Informuje o tom The Guardian

Až 36 rokov strávených vo väzení vykúpilo Alvinov zločin. Samozrejme, vtedy iba 22-ročný chlapec sa dopustil trestných činov aj predtým. V Alabame platil vtedy zákon „trikrát a dosť“. Na základe toho ho súd nekompromisne poslal do väzenia na doživotie.


Dnes 58-ročný Alvin má dôvod oslavovať. Súd v obnovenom procese rozhodol, že mu bol pôvodne udelený neúmerne tvrdý trest. Alvinoví priatelia a rodina neskrývali nadšenie. „Každý z nás plakalpovedala jeho neter.


Alvin bol predtým zamestnaný v stavebníctve a pred súdom povedal, že by na slobode chcel pracovať ako stolár. Rodina ho v tom bude podporovať. Jeho právnička Carla Crowder uviedla, že Alvin je ohromený a šťastný. Povedala, že muž vo väzení zmenil svoj život.

Podobných prípadov ako je Alvin môže byť po celej Alabame stovky. Ako vraví jeho právnička je neskutočne nespravodlivé, ak sú vo väzení ľudia na doživotné tresty napriek tomu, že nespáchali žiadne násilné trestné činy či vraždu.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )