Foto: Interez.sk

Zdravotný stav premiéra zodpovedá prognózam, v pondelok absolvuje kontroly.

Vývoj zdravotného stavu premiéra Roberta Fica (Smer-SD) v nedeľu zodpovedá prognózam nastaveným lekárskym konzíliom. V pondelok (27. 5.) budú pokračovať kontrolné vyšetrenia. Na sociálnej sieti o tom informovala Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská Bystrica, kde je Fico hospitalizovaný.

Predseda vlády Robert Fico bude pri plnom zdraví možno do konca tohto roka. V diskusnej relácii O 5 minút 12 RTVS to povedal šéf poslaneckého klubu strany Smer-SD Ján Richter. Plné zdravie podľa neho znamená, že premiér bude mať za sebou aj rehabilitáciu.

Vykazuje určité pokroky

„Ten stav je stále veľmi vážny,“ povedal Richter s tým, že Ficov stav však vykazuje určité pokroky „Treba veriť tomu, že do toho nepríde niečo neočakávané,“ doplnil. Ako Richter dodal, je potrebné si uvedomiť, že rozsah Ficových zranení bol taký veľký, že očakávať nejaký jeho rýchly návrat by bolo nezodpovedné.

Opozičný poslanec Ivan Štefunko (Progresívne Slovensko) v tejto súvislosti ocenil informovanie o zdravotnom stave premiéra. „Mám pocit, že tie tlačovky z nemocnice sú celkom OK,“ uviedol s tým, že dobre o tejto téme komunikuje aj podpredseda vlády Robert Kaliňák. „Myslím si, že táto komunikácia je dobrá, oceňujem to,“ dodal Štefunko.

Uložiť článok

Najnovšie články