Seriál Ginny a Georgia Foto: MovieStillsDB

Z nenápadného seriálu, kráľ rebríčka Top 10 na Netflixe niekoľko dní v rade.

Posledným výrazným hitom Netflixu, ktorý pokoril prvé miesta sledovanosti, bol Bridgerton. Seriál zasadený do prostredia 19. storočia s pútavým príbehom o hľadaní lásky, aj s pikantnými scénami, ktoré vyvolali množstvo rozruchu. Diváci Netflixu zbožňujú kombináciu drámy a romantiky. Svedčí o tom aj seriál Ginny a Georgia, o ktorom si dnes povieme viac. 

Obľúbenou novinkou na Netflixe, ktorá sa aj medzi slovenskými divákmi nachádza už 16 dní v rebríčku top 10, je Ginny a Georgia. Seriál o komplikovanom vzťahu medzi mamou a dcérou sa drží prvého miesta nie iba na Slovensku, ale aj globálne. Bol uvedený 24. februára, odvtedy si získal divákov z celého sveta.

Najhorúcejší seriál od začiatku roka na Netflixe

Okrem toho sa môže pochváliť aj ďalším úspechom. Žiadnemu seriálu tejto streamovacej služby sa nepodarilo od začiatku roka držať toľko dní po sebe v rade na prvom mieste. Ginny a Georgia sa dá označiť za najhorúcejší seriálový počin Netflixu za tento rok. Prečo ho diváci milujú?

Už sa od neho neodtrhnete

Ginny a Georgia má v sebe všetko, čo náruživý divák od seriálu na Netflixe očakáva. Príbeh ukazuje tínedžerku Ginny, ktorá sa s mamou Georgiou sťahuje do nového mesta. S tým súvisia aj bežné problémy, ako snaha zapadnúť, získať vytúženého chlapca, prvé lásky alebo prvý sex.

Seriál však obsahuje aj druhú líniu plnú tajomstiev a možno aj zločinov, ktoré sa postupne odhaľujú. Viac prezrádzať nebudeme, ale Ginny a Georgia vás svojím rozprávaním, jednotlivými hrdinami a záhadným životom Georgie dostane a už nepustí. Práve v tom tkvie jedno z tajomstiev jeho úspechu.

Seriál Ginny a Georgia Foto: MovieStillsDB

A skutočne sa má čím pochváliť. Bridgerton bol nepochybne úspešným hitom streamovacieho giganta, zaznamenal však najviac 7 po sebe idúcich dní na prvom mieste.

Prekonal Bridgerton a ide ďalej

Od uvedenia Dámskeho gambitu sa žiadny iný seriál nedokázal udržať na prvom mieste viac ako deväť po sebe nasledujúcich dní. Prvým z nich je Ginny a Georgia, ktorý kraľoval rebríčku dva týždne.

Seriál prirovnávajú k obľúbeným Gilmore Girls zmiešaným s príbehom Bonnie a Clyde a drámou, ktorú priniesla obľúbená Euphoria. Ide o mix žánrov, ktorý však drží pokope, neustále dokáže prekvapiť a zďaleka neprináša iba prvoplánový príbeh, než sa podľa základnej premisy môže zdať.

Seriál Ginny a Georgia Foto: MovieStillsDB

Tínedžerský svet aj kriminálne tajomstvá

Zaujímavé je sledovať aj vzťah medzi mamou a dcérou. V tomto prípade je práve mama obľúbená a vždy dokonalo vyzerajúca s obľubou o mužského pokolenia. Dospievajúca Ginny nikdy nebola obľúbená, nezaujímala sa o oblečenie, ani nemala veľa priateľov. V niektorých scénach pôsobia, ako by mali svoje úlohy vymenené. Postupne sa však divákom odhaľujú temné tajomstvá a pochopíte, prečo je to tak.

Ginny a Georgiasa okrem úspechu na platforme Netflix môže pochváliť aj výbornými hodnoteniami. Na ČSFD si vyslúžil 76 %, portál IMDb zaznamenal 7,2/10. Okrem sledovanosti na Netflixe pokoril Bridgerton aj pozitívnymi diváckymi hodnoteniami, ktoré boli pri ságe rodine Bridgertonovcov skôr rozporuplné.

Ide o výbornú jednohubku a oddychovku, ktorá sa na nič nehrá a vo svojich desiatich častiach vás nepochybne aj zabaví. Prináša aj množstvo prekvapení, a to až do svojho úplného konca.

ČSFD, IMDb, forbes.com, polygon.com, flixpatrol.com
0
Uložiť článok
Komentovať