Foto: MovieStillsDB

Stihli ste si ho už pozrieť aj vy?

Ak máte radi pútavé seriály s alternatívnou históriou, nevynechajte novinku Bridgerton. Očaril milióny divákov po celom svete a dnes ho aj u nás nájdeme na prvom mieste rebríčka Top 10 na Netflixe. Pozrime sa, v čom spočíva jeho kúzlo.

Príbeh seriálu Bridgerton je zasadený do Anglicka v 19. storočí a vychádza z knižnej predlohy Julie Quinn, ktorej romány boli preložené do 29 jazykov. Vo svojej ságe o Bridgertonovcoch sa zameriava na rešpektovanú rodinu, ktorú tvorí osem súrodencov. Ústrednou dvojicou je Daphne a Simon, ktorých vzťah sa postupne vyvíja a formuje.

Sex a erotika s profesionálnou asistenciou

Ako uvádza Netflix vo svojom popise seriálu, v láske a vojne je dovolené všetko. A týmito pravidlami sa riadia aj jeho hlavní hrdinovia, ktorí sa snažia nájsť svoje spriaznené duše. Rozprávkovo ladený príbeh obsahuje množstvo erotických scén, ktoré vám pri sledovaní určite hneď udrú do očí.

Foto: MovieStillsDB

Ak ste seriál ešte nevideli, nenechajte sa týmto oklamať, nejde o žiadne lacné zobrazenie sexuálnych scén. Práve naopak. Sú pôsobivé, vkusné a veľmi estetické. Ani ich nakrúcanie neprebiehalo prvoplánovo. Pri ich nacvičovaní totiž asistovala profesionálna režisérka, ktorá sa špecializuje na intímne scény.

Sexuálne scény tu majú svoje opodstatnenie

Navyše majú aj svoj vyšší účel. Ako uviedla predstaviteľka Daphne, Phoebe Dynevor pre E! News, práve tieto sexuálne scény sú dôležité pre vykreslenie cesty, ktorou jej postava prechádza. “Nie sú tam len pre to, aby boli. Majú prerozprávať príbeh o sexuálnom prebudení, ktoré Daphne prežíva a myslím, že je to pre príbeh obzvlášť dôležité,” dodala.

Diváka poteší aj samotná vizuálna stránka seriálu. Vďaka dobovej štylizácii sa môžeme pri sledovaní kochať nielen atraktívnymi interiérmi alebo exteriérmi, ale aj kostýmami. Zaujímavosťou je, že iba práca na týchto kostýmoch trvala celých päť mesiacov.

Foto: MovieStillsDB

Na Netflixe láme rekordy

Práve kombinácia všetkých týchto prvkov je pravdepodobne dôvodom, prečo seriál očaril také množstvo divákov. Ako informoval portál IndieWire, Bridgertonovci Netflixu priniesli ďalšie rekordné čísla sledovanosti. Seriál si už malo pozrieť 63 miliónov divákov po celom svete. Vďaka tomu sa stal piatym nasledovanejším seriálom tohto streamovacieho giganta vôbec.

Na prvé miesta v sledovanosti a obľúbenosti sa dostal v až 76 krajinách, medzi ktorými nechýba ani Slovensko. Z ďalších spomenieme napríklad Veľkú Britániu, USA alebo Francúzsko.

Gossip Girl z 19. storočia?

Mnohí diváci sa zhodujú na tom, že v seriáli nachádzajú podobnosť s obľúbeným Gossip Girl. Ukazuje totiž, ako by mohol fungovať bulvár v minulosti. Navyše je vyrozprávaný podobným štýlom. Ak milujete sledovať klebety a intrigy, aj vďaka tejto línii sa pri sledovaní určite nebudete nudiť.

Foto: MovieStillsDB

Za vznikom osemdielneho seriálu Bridgerton stojí Chris Van Dusen a je jeho režisérskou prvotinou. V minulosti sa podieľal na tvorbe scenára k americkému seriálu Škandál.

Príjemné rozptýlenie počas voľných dní

Či mu táto novinka vyšla, posúďte sami, ako ďalších 63 miliónov divákov, ktorí dali seriálu šancu. Ich hodnotenia sa však značne líšia. Kým niektorí ohodnotia seriál plným počtom, ďalší mu niekoľko hviezdičiek uberú. Aj preto má na ČSFD rozporuplných 58 %. Na webe IMDb si však vyslúžil podstatne lepšie hodnotenie – 7,4/10. Podobne pozitívne čísla k seriálu nájdeme aj na Rotten Tomatoes, kde získal od kritikov až 92 %.

Seriál Bridgerton by ste nemali vynechať zo svojho zoznamu. Minimálne môže byť príjemným rozptýlením v tomto období, ktoré trávime väčšinou doma pri televíznych obrazovkách.

CSFD, IMDb, Netflix
0
Uložiť článok
Komentovať