Ilustračná foto: Pexels

Koniec offline sledovania obsahu?

Aktualizácia, ktorú nikto nežiadal – aj tak by sa dala nazvať novinka, ktorú streamovacia služba Netflix bez ohlásenia zaviedla pre vybranú skupinu predplatiteľov. Samozrejme, nestretla sa s pochopením a používatelia služby zúria.

Článok pokračuje pod videom ↓

Tí používatelia, ktorí zvykli obsah streamovacej služby Netflix sledovať offline, teda si svoj film a seriál uložili do notebooku alebo smartfónu či tabletu a pozreli si ho neskôr, majú po novom smolu. V najnovšej aktualizácii svojej aplikácie pre platformu Windows totiž Netflix možnosť sťahovania a sledovania obsahu offline úplne odstránil, píše web MSN.

Stiahnuté si už nepozriete

Odstránenie tejto funkcie, pochopiteľne, celkom dosť nahnevalo tých používateľov Netflixu, ktorí obsah služby zvykli takto sledovať na svojich notebookoch napríklad počas cestovania vlakom či autobusom a k dispozícii nemali stabilné internetové pripojenie.

Používatelia Netflixu sa pre odobratie funkcie z aplikácie pre Windows dokonca nedostanú už ani k tým filmom a seriálom, ktoré mali v zariadení stiahnuté dlhší čas.

Nie je jasné, prečo najväčšia a najobľúbenejšia spomedzi streamovacích platforiem k takémuto kroku pristúpila, a ani to, či funkciu v budúcnosti vráti. Predísť sa tomu zatiaľ dá tak, že si jednoducho vypnete automatické aktualizácie v platforme s aplikáciami Microsoft Store. Dôležité je ale podotknúť, že nejde o trvalé, ale len o dočasné riešenie. Aktualizácii sa totiž v budúcnosti nevyhnete.

Čaká niečo podobné aj ostatné aplikácie?

Ďalším riešením, ako sa k funkcii sťahovania a sledovania obsahu na Netflixe offline dostať, je prejsť na alternatívne systémy či zariadenia. Offline sledovanie obsahu aj naďalej funguje na zariadeniach s operačnými systémami macOS, iOS či Android. Ak ale ide o taktiku Netflixu, je možné, že v budúcnosti funkcia zmizne aj z aplikácií pre ostatné zariadenia a systémy.

Uložiť článok

Najnovšie články