Foto. unsplash/ Aliis Sinisalu

Každá zlá situácia má aj svoju pozitívnu stránku.

V súčasnosti zúri pandémia koronavírusu, čo znamená, že by sme mali ostať zavretí doma. Mnoho ľudí pracuje z domu a stará sa aj o potomstvo, iní však majú kopec voľného času. Navyše, karanténu nie je ľahké zvládnuť, pomôcť s tým však môže čítanie kníh.

Ako informuje portál Unilad, nezisková organizácia Internet Archive sa rozhodla bezplatne sprístupniť 1,4 milióna kníh. Pomôcť tak chce nielen knihomoľom, ktorí sa nemôžu vybrať do knižnice či do kníhkupectva, ale aj študentom, ktorí sú nútení študovať z domova. Program s názvom National Emergency Library bol spustený 24. marca a pri každej z kníh bol odstránený čakací zoznam, ku knihám má teda prístup viacero ľudí naraz.

Foto: unsplash

Stiahnite si knihu zdarma aj vy

Program je značnou pomocou nielen pre študentov, ale aj pre učiteľov či výskumníkov, ktorým v momentálnej situácii dobre padne každý dostupný zdroj informácií a pomôcok. Okrem toho, sprístupnením kníh chce Internet Archive zabrániť tomu, aby ľudia kvôli knihám a študijným materiálom zbytočne vychádzali zo svojich domovov. Digitálny archív je dostupný po celom svete pre kohokoľvek, kto má internetové pripojenie. Knihy by mali byť sprístupnené do 30. júna 2020 alebo dovtedy, kým nepominie kríza.

Knihy v digitálne podobe neponúka nie len Internet Archive, pomocnú ruku podávajú aj Česi a Slováci. Napríklad, český aj slovenský Martinus ponúkajú zdarma na stiahnutie niekoľko e- kníh. Viac ako 1 300 kníh zdarma zas nájdete aj na stránke Databazeknih.cz.

Unilad
0
Uložiť článok
Komentovať