Foto: unsplash.com

Pražský taxikár nakazený novým koronavírusom odviezol za tri dni najmenej 90 ľudí.

V utorok po rokovaní s českým premiérom Andrejom Babišom a ministrami to uviedla riaditeľka pražskej hygienickej stanice Zdeňka Jágrová, ktorú citoval spravodajský server Novinky.cz.

Článok pokračuje pod videom ↓

Námestník českého ministerstva zdravotníctva Roman Prymula v utorok uviedol, že taxikár jazdil pre spoločnosť Uber a na základe toho sú „schopní ľudí, ktorých viezol, zmapovať veľmi dobre“.

„V súvislosti s taxikárom dohľadávame až 90 osôb. Plus k tomu prešetrujeme šesť členov jeho rodiny,“ doplnila Jágrová. Dodala, že ide o Čecha, ktorý bol testovaný v pondelok.

Nie je jasný zdroj infekcie

Nakazený taxikár je podľa doterajších informácií zlomovým prípadom, keďže nie je jasný zdroj infekcie. „Pracoval s tými problémami tri dni,“ povedal minister zdravotníctva Adam Vojtěch.

Ako pripomenul server Novinky.cz, práve po prípade nakazeného taxikára, o ktorom Prymula informoval v pondelok večer, sa vláda rozhodla k razantnému opatreniu. Zakázala všetky jednorazové akcie s účasťou nad 100 osôb a uzavrela výučbu na všetkých typoch škôl okrem materských.

Medzitým sa počet prípadov nákazy novým koronavírusom v Česku zvýšil na 41. Novým potvrdeným prípadom je zamestnanec zahraničnej firmy v Olomouckom kraji, informuje webový portál spravodajskej televízie ČT24.