Foto: profimedia

Toto sú posledné slová princeznej Diany.

Je len ťažké uveriť tomu, že 1. júla tohto roka by princezná Diana oslávila 63. narodeniny, keby pred 27 rokmi tragicky nezahynula pri autonehode. Teraz si celý svet pripomína jej tragickú a predčasnú smrť a na povrch sa dostali aj posledné slová, ktoré vyriekla predtým, než upadla do kómy.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako poukázal portál Tyla, v roku 1997 cestovala vtedy 36-ročná princezná Diana tunelom v Paríži, kde sa stala obeťou tragickej autonehody. Diana, ktorú nazývali aj princezná ľudu, bola predtým vydatá za súčasného kráľa Karola a prešla si trpkým rozvodom. Na zadnom sedadle auta sedela spolu so svojím priateľom Dodim Al-Fayedom, keď ich prenasledovali novinári.

Aké boli jej posledné slová?

Dianin vodič Henri Paul a Dodiho bodyguard Trevor Rees-Jones boli v tom čase tiež vo vnútri auta. Podľa informácií vodič stratil kontrolu nad vozidlom. Šofér a Dodi boli na mieste mŕtvi, kým Dodiho bodyguard a princezná Diana boli ťažko zranení a previezli ich do nemocnice. Počas cesty si jeden z francúzskych hasičov, ktorí prišli na miesto, stihol zaznamenať posledné slová princeznej Diany, ktoré sa neskôr zapísali do histórie.

Foto: TASR archív

Ešte v roku 2017, na 20. výročie jej smrti, francúzsky rodák Xavier Gourmelon prehovoril pre Good Morning Britain o tom, čo mu Diana v ten osudný deň povedala. Tvrdil, že po ich príchode si nikto neuvedomil, že jednou z obetí je princezná Diana. Tá na chvíľu precitla, nadobudla vedomie a s hasičom sa rozprávala. Údajne povedala: „Preboha, čo sa stalo?“

Ľudia ju stále milujú

Potom opäť upadla do bezvedomia. „Snažil som sa ju upokojiť a povedať jej, že sa o ňu postaráme, potom však upadla do kómy.“ Xavier tiež prezradil, že jej zdravotný stav sa rapídne zhoršil počas vyberania z auta. Lekár vtedy povedal, že má zástavu srdca. Diana nakoniec zraneniam podľahla. Jej úmrtie aj po rokoch vyvoláva rôzne špekulácie. Okrem toho ľudia na Dianu stále myslia, pripomínajú si ju, pričom sa stala akýmsi symbolom ľudskosti v súvislosti s kráľovskou rodinou.

Uložiť článok

Najnovšie články