Foto: MovieStillsDB

Vynikajúce komédie, pri ktorých zabudnete na problémy všedných dní.

Rok 2020 bol v kinematografii iný než tie predchádzajúce. Kiná boli značnú časť roka zatvorené a očakávané premiéry odložené. Napriek tomu o kvalitné tituly núdza, našťastie, nebola. Pripravili sme pre vás výber tých najlepších komédií, ktoré tento rok priniesol a zaručene vám spríjemnia náladu. 

Najaktívnejšie boli počas tohto roka nepochybne streamovacie služby, ktorých distribúciu noviniek pandémia neobmedzila. Práve preto aj niekoľko filmov z tohto zoznamu si môžeme vychutnať prostredníctvom nich, v našich domácich kinách.

Nechýba však ani najlepšie hodnotená komédia roka, ktorá sa objavila aj v kinách alebo vynikajúce filmy, o ktorých ste možno doteraz nepočuli či obľúbené oddychovky, ktoré nikdy neurazia. Ak sa chcete odreagovať a s chuťou zabaviť, nenechajte si tieto komédie ujsť.

Palm Springs

Na prvý pohľad mnohokrát obohraná myšlienka, v skutočnosti však naozaj originálny film s príjemným hereckým obsadením a atmosférou. Ak sa na pozadí komédie budete chcieť hlbšie zamýšľať, nájdete tu množstvo myšlienok, ktoré možno aplikovať aj do našich životov. Ak nie, čaká na vás jedna z najlepších komédií za dlhý čas.

Nyles sa ocitne na opulentnej kalifornskej svadbe, ktorá ho naozaj nebaví. Ako však vzápätí zisťujeme, ocitol sa v časovej slučke a tento jeden deň zažíva stále dookola. Preto nás nemusí prekvapiť, keď si na svadbu namiesto slušného oblečenia vezme plavky, pozná presné tanečné choreografie prítomných a dokáže zaujať dojemným príhovorom.

Pravá zábava však začína až vo chvíli, kedy rovnaký osud stretne aj sestru nevesty Sarah a spolu s Nylesom sa pustia aj do tých najväčších šialeností. Časová slučka však môže byť aj poriadne trpká, pretože vďaka nej spoznávajú rôzne tajomstvá zdanlivo dokonalých rodín.

Palm Springs sa môže pochváliť prvenstvom medzi najlepšími komédiami tohto roka a my s týmto titulom jednoznačne súhlasíme.

Kým nás vražda nerozdelí / Lovebirds

Ak hľadáte film, ktorý vás poriadne rozosmeje, Lovebirds si vás svojou ústrednou dvojicou okamžite získa. Leilani a Jibran tvoria pár, ktorému to však v poslednej dobe príliš nefunguje.

V momente, keď už má dôjsť k ich rozchodu, stávajú sa svedkami vraždy. Práve táto udalosť ich znova spojí dohromady, pretože musia zistiť, kto je za ňu zodpovedný. Inak totiž hrozí, že pôjdu do väzenia oni.

Sympatická herecká dvojica v hlavnej úlohe sa dostáva do dramatických situácií, po celý čas im však nechýba humor, ktorý dokážu preniesť aj na diváka. Lovebirds prináša aj množstvo napätia v situáciách, pri ktorých dostávajú svoj život do ohrozenia. Snímku si môžeme vychutnať prostredníctvom streamovacej služby Netflix.

Emma

Herečka Anya Taylor-Joy si tento rok získala srdcia fanúšikov z celého sveta predovšetkým vďaka stvárneniu hlavnej hrdinky seriálu Dámsky gambit, ktorý vytvoril rekord na Netflixe a už niekoľko týždňov kraľuje na prvých miestach rebríčka Top 10.

Ak ste si herečku zamilovali, nenechajte si ujsť ani filmovú adaptáciu Jane Austenovej s názvom Emma, v ktorej rovnako stvárnila ústrednú postavu.

Kostýmová komediálna dráma nás zavedie do minulosti a ukazuje mladú Emmu, ktorá je vo svojej dobe skutočne emancipovaná a rozhodne sa stať akousi dohadzovačkou. Kým sa jej spočiatku darí dávať ľudí dohromady a aj im to v živote skutočne funguje, narazí na prípad, ktorý je skutočne tvrdým orieškom aj pre ňu a rúca všetky presvedčenia, ktoré doteraz mala.

Ak máte radi snímky s krásnymi kostýmami a výborným humorom, Emmu si určite zamilujete. Prezradíme vám aj zábavný fakt o scéne, pri ktorej Anye začne z nosa tiecť krv. Bola naozaj skutočná a dokázala si ju herečka vyvolať sama, za čo je na seba hrdá a tento moment má vo filme úplne najradšej.

Slušní chlapci / The Gentlemen

Slušní chlapci sú chytrou akčnou komédiou a pri ich pozeraní sa naozaj nebudete ani na chvíľu nudiť a zabavíte sa na kvalitnom čiernom humore a špičkových dialógoch, ktoré diváci prirovnávajú až ku majstrovi Quentinovi Tarantinovi.

Režisér a scenárista Guy Ritchie má na konte viacero úspešných snímok, ako napríklad Sherlock Holmes alebo Podfu(c)k. Aj tentokrát svoj príbeh zasadil, rovnako ako pri dvojici spomínaných filmov, do prostredia Veľkej Británie a ukazuje drogového kráľa Mickeyho, ktorý vybudoval v Londýne svoje marihuanové impérium, ktoré sa rozhodne predať.

Ak máte radi inteligentný humor, vynikajúceho Matthewa McConaugheyo a nevadia vám trocha drsnejšie scény, Slušných chlapcov si užijete na Netflixe.

Bad Boys navždy / Bad Boys for Life

Will Smith a Martin Lawrence sa po 17 rokoch vracajú na obrazovky v akčnej krimi komédii Bad Boys 3. Napriek tomu, že ide o tretie pokračovanie, v tomto prípade ani zďaleka neplatí, čo je vo filmoch bežné a snímka sa neživí iba na úspechu svojich dvoch predchodcov. Dá sa dokonca povedať, že je porovnateľne dobrá s jednotkou.

Obľúbení hrdinovia, ich nezameniteľný humor a množstvo akcie. Ak patríte medzi fanúšikov tejto hereckej dvojice, žánru či možno až kultových prvých dvoch častí, naplno si užijete aj tieto dve hodinky.

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Ak milujete hudbu a atmosféru obľúbenej súťaže Eurovision Song Contest, tu si ju užijete naplno prostredníctvom príbehu speváka a speváčky z malého mesta, ktorí si nenechajú túto príležitosť splniť si svoj sen ujsť a prihlásia sa do najväčšej speváckej súťaže na svete.

Vo filme nechýba niekoľko obľúbených speváckych tvárí, ani celkovo šesť víťazov Eurovízie. Hlavná dvojica pochádza z prostredia Islandu, ktoré je pre kameru neuveriteľne príťažlivé. Samotné hudobné čísla sú na vysokej úrovni a v prvom rade sa pri ňom poriadne zabavíte.

The King of Staten Island

Dráma s prvkami komédie ukazuje životný príbeh hrdinu Scotta, ktorý po smrti svojho otca zostáva uväznený v bludnom kruhu ľahkých drog a sne o tom, že sa z neho raz stane tatér. Postavu Scotta stvárnil herec Peter Davidson, ktorý sa podieľal aj na vzniku scenára a dá sa povedať, že je snímka v mnohých aspektoch vernou autobiografickou výpoveďou jeho života.

Napriek tomu, že o tomto filme hovoríme ako o komédii, od ostatných v tomto rebríčku sa značne líši. Pripravte sa teda na množstvo emócií a neľahký osud mladého hlavného hrdinu, ktorý musí nájsť v živote svoje pevné miesto. The King of Staten Island vás v istých častiach dojme k slzám, v iných sa pristihnete s úsmevom na tvári. Jedno je však isté – táto snímka v divákoch zanechá silný dojem a tak skoro na ňu po zhliadnutí nezabudnete.

Keby si len tušil / The Half of It

Ak máte radi oddychové teenagerské komédie, táto zo stremovacej služby Netflix vás zaručene poteší. Ellie je nesmelá jednotkárka, ktorú osloví športovec Paul, aby mu napísala zaľúbený list pre dievča, ktoré sa mu páči. Všetko sa komplikuje vo chvíli, keď sa romantické city objavia aj medzi nimi z jednej zo strán.

Film rozohráva aj množstvo dôležitých tém a diváci sa s ním dokážu stotožniť práve prostredníctvom veľmi ľudských a autentických postáv hlavných hrdinov a ich konania, s ktorým sme sa stretli určite aj my v bežnom živote.

Zaujal vás náš výber? Inšpirujte sa ďalšími titulmi:
Tip na film | Tip na seriál
0
Uložiť článok
Komentovať